На Полтавщині стартує третій тур 24-го Всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2019»

25 учителів з усіх областей нашої країни, які здобули перемоги в обласних турах, змагатимуться за звання кращого у номінації «Основи здоров'я».

Полтавщину на цих змаганнях представляє вчитель Горішньоплавнівської загальноосвітньої школи Наталія Масляник. Маючи дев'ятирічний педагогічний стаж, Наталія говорить: їй було досить важко погодитися на такий крок, і зараз сильно хвилюється. Адже серед конкурентів - найкращі вчителі з усієї України. Цього року наша землячка пройшла фахові навчання, отримала сертифікат тренера, і саме це дасть можливість найкраще себе показати - сподівається Наталія Масляник.

Наталія Масляник, учитель ЗОШ І-ІІІ ступенів Горішньоплавнівської міської ради

- Це не просто стандартний урок, коли діти сидять за партами, це ігрові технології, це формування навичок, коли діти беруть і роблять замість того, щоб просто розмовляти... надання першої домедичної допомоги, евакуація при пожежі. Ми встаємо, ідемо шляхом евакуації, робимо, як треба це робити. Це не просто теорія, це набагато важливіше, коли в критичній ситуації дитина не знає, що робити. Включається її пам'ять на те, що вона вже робила.

«Цей предмет – найголовніший у вашому житті. Ви можете прожити без математики, але як піклуватися про своє здоров'я, маєте знати», – з таких слів починаєтья перший урок з «Основ здоров'я» у класі Наталії Масляник. 

Наталія Масляник, учитель ЗОШ І-ІІІ ступенів Горішньоплавнівської міської ради

- Предмет направлений, перш за все, на те, щоб діти берегли своє здоров'я, знали, як це робити і вміли турбуватися про себе.

 Такий конкурс педагогічної майстерності проводиться в Україні 24-й рік поспіль. І цьогоріч до трьох номінацій «Географія», «Захист Вітчизни», «Французька мова» додались дві нові: «Вчитель інклюзивного класу» та саме «Основи здоров'я».

Світлана Фіцайло, заступник начальника відділу МОН України

- Він інтегрує знання з безпеки життя, здоров'я, психо-соціальних навичок. Предмет вимагає інших методик, підходів.

Всеукраїнський конкурс педагогічної майстерності триватиме тиждень. Урочисте закриття, нагородження переможців та лауреатів відбудеться 12 квітня у Полтавському художньому музеї.

Стрічка новин