Беруть погратися і викидають

Так і опиняються тварини на вулиці. Коти та собаки, які мали дім та господаря, стають безпритульними. Для часткового вирішення цього питання у Полтаві існує пункт перетримки, але це не вирішує проблему. 4 квітня відзначають Міжнародний День безпритульних тварин. Про чотирилапих, які шукають господаря, - далі у сюжеті. 

Маленький, грайливий та дуже спокійний. Дещо боїться шуму та руху транспорту, але лагідний. Це «Дружок». Йому близько року. Він блукав вулицями міста, а згодом дійшов до ГУНП. Там його і помітив речник Юрій Сулаєв. 

Юрій Сулаєв, начальник відділу комунікацій ГУ НП у Полтавській обл.

- Я присів, попросив його підійти до мене. Собачка з максимальною довірою підійшла, навіть свою голову на коліно поклала, лизнула мене за руку, а я погладив її. І побачив, що вона дуже доброзичлива. Потім побачив, що він дуже в охайному стані. Тобто, проживав або в будинку, або десь у квартирі.

Юрій Сулаєв забрав пса, сфотографував та виклав у соціальні мережі. Але господар не відгукнувся. Тому залучив до справи волонтерів та підшукав для нового знайомого тимчасовий притулок. 

Юрій Сулаєв, начальник відділу комунікацій ГУ НП у Полтавській обл.

- Ми подумали і вирішили з керівництвом ГУНП, а я зателефонував і запитав - «Чи може ця собачка тимчасово пожити в нас в кінологічному центрі?». Зв'язалися та запитали, чи є вільні місця. Нам відповіли, що є. І ми нашого «Друга», я не знаю як його звати, але коли кликав до себе, то називав «Дружок», і він підходив. 

Наразі пес чекає на господаря. І він не один такий. Стаф «Бакс» теж не має вірного господаря. На вигляд агресивний, а насправді - ні. Пес дуже соціалізований та розумний. Виконує різні команди і швидко вчиться. 

А от Теффі знайшли на трасі. Від неї відмовився господар. 

Людмила Хоменко, волонтер 

- Зараз приблизно їй 7-8 місяців. Дівчинка, стерилізована. І зможе жити в дворі, вольєрі чи будці.

А от Хатті - рекордсмен по духу. Тварину збила автівка. Собака ходила на двох передніх лапах, тому що таз і дві ноги були зламані. Тварині зробили операцію, тому ходити вона може. 

І Теффі, і Хатті проживають у Людмили Хоменко. Жінка вже 2 роки займається волонтерством. 

Людмила Хоменко, волонтер 

- Я бачу, що зараз тенденція, що у нас продовжують і продовжують викидати тварин. Брати відповідальність, якщо вже завели тварину, то варто просто стерилізувати, а не викидати її потомство на вулицю.

Стрічка новин