Ризики катування у місцях несвободи

В Українському кризовому медіа-центрі представили результати моніторингу місць несвободи

Вони проводилися громадською організацією «Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів». Їх діяльність спрямована на недопущення тримання людей в небезпечних умовах та запобігання випадкам катування у місцях несвободи. За результатами перевірок виявили проблеми етапування взятих під варту осіб та засуджених, а також недостатнє медичне забезпечення ув'язнених. Наголосили на тому, що належні умови утримання сприяють кращій соціалізації в'язнів після відбування покарання і це, відповідно, дає значно менший відсоток рецидивів. 

Сергій Перникоза, координатор моніторингових кампаній Асоціації УМДПЛ

- Ми змогли відвідати 16 установ. Які промоніторили на рівень катувань. Слід сказати, що з цих 16 у чотирьох ми знайшли суттєві проблеми, які стали причинами катувань. Ми будемо з ними працювати аби усунути ці проблеми. Але, якщо узагальнити, то більше питань виникало до медицини та етапування.

Маргарита Тарасова, координатор проектів ZMINA

- Будь-яке невмотивоване насильство, яке трапляється з людиною під контролем держави так чи інакше є порушенням статті 3, тобто є катуванням або жорстоким поводженням. На мою думку, Україні варто було б почати думати над тим, щоб імплементувати міжнародні стандарти документування та розслідування катувань. Я зараз говорю про Стамбульський протокол, який визначає стандарти, за яким можна працювати системно, виявляти ці проблеми. Він говорить про те, як мають розслідувати випадки катувань.

Стрічка новин