Рейдерське захоплення по-полтавськи

Орендодавець намагається відібрати не лише приміщення, а й особисте майно у підприємця. Останній усю техніку та меблі для свого кафетерію купував сам. Правоохоронці та юристи одноголосно переконують у незаконності дій адміністрації ТРЦ «Київ». Про ситуацію, в яку потрапив полтавський підприємець, – далі у сюжеті Марини Покшіної.

Віктор Дібров ще 10 років тому орендував торгове приміщення на «Київському ринку». З того часу, за словами чоловіка, умови договору змінювалися постійно. Орендна плата зростала. Та 27 березня цього року орендодавець прийшов до чоловіка і сказав, що той має звільнити приміщення за три дні. Та найголовніше – відношення, люди з ТРЦ «Києва» ображали та погрожували їм. 

Віктор Дібров, підприємець

- Орендодавець спільно українсько-білоруське якесь «Техносинтез», яке знаходиться в Сумах, а тут усім розпоряджається дирекція ТРЦ «Київ», тобто, в оренду вони все здають. Вони, як кажуть, стоять і говорять «в одні ворота», що ви ніхто, а ми барини. Для них підприємці ніхто, людей залякали до такої міри.

Окрім погроз, орендодавець хоче забрати й майно підприємця. Його чоловік придбавав упродовж 10 років. Віктор Дібров показує нам чеки на холодильники, чайники та плити. На всіх них – різні дати. За поясненням йдемо до адміністрації торгово-розважального центру «Києв». Тут нам не раді. Жінка, підписи якої на всіх документах, Людмила Лебідь з нами говорити не хоче. 

- Говорю, що не можу коментувати.

- Ви мені не можете коментувати?

- Звичайно.

- Чи й власникам не можете коментувати, якщо сюди я запрошу власників, дасте коментар?

За лічені хвилини працівники викликають службу безпеки та виконуючу обов'язки директора закладу. Порадившись, приводять до нас юриста. Жінка невдоволено погоджується дати коментар.

Анжела Журавльова, юрист ТРЦ «Києва»

- Коментуючи дану ситуацію, до 31 березня 2019 року договірні зобов'язання закінчилися між приватним підприємством – торгівельний центр «Київ» – та Дібровим Віктором Дмитровичем. Наміру продовжувати даний контрагент не виявив. З нашого боку ми попередили його про те, щоб він звільнив площу і договір закінчився.

На питання, чому хочете й майно забрати, юристка розводить руками. А це вже ранок наступного дня. Біля торгівельного павільону – поліція та підприємець, який не може потрапити на своє робоче місце. Воно опломбоване та описане. На печатці – торгово-розважальний центр «Київ».

Віктор Дібров, підприємець

- Принесли акт-прийому передачі приміщень з майном. Кажуть, що й ще вислали поштою, але мені ще нічого не прийшло. Будемо розбиратися, це свавілля вже набридло, люди їх бояться.

Правоохоронці, які приїхали на виклик, радять чоловіку написати заяву в поліцію про перешкоджання господарській діяльності та незаконне заволодіння майном. Ми звернулися за поясненнями до юристів. Ті, в свою чергу, переконують: описувати та опломбовувати приміщення орендодавець права не мав, доки підприємець не вивіз із нього свого майна.

Тарас Захаров, юрист

- Я думаю, що глобально йому хвилюватися немає про що, якщо в нього є всі документи, що підтверджують факт придбання цього майна, і всі документи, виписані на його ім'я, то, в будь-якому випадку, усе майно, яким він користується, є його власністю. Трішки незрозуміла позиція орендодавця про те, чому вони не допускають орендаря для того, щоб він міг його забрати.

Юрист переконує: підприємець має звернутися в поліцію, тому що орендодавець діє незаконно. Та, за словами Тараса Захарова, створює «штучний конфлікт». Таких ситуацій у Полтаві багато. Доки конфлікт триває, чоловік здаватися та віддавати своє майно не хоче. 

Віктор Дібров, підприємець

- Приїхали мої адвокати, з їх сторони також юрист прийшла. Поїхали зараз спілкуватися у перший райвідділок Київський.

Ми й надалі будемо слідкувати, чим закінчиться ця історія.

Стрічка новин