Проект "Рука допомоги"

У вересні 2017 року, за ініціативи Міністерства соціальної політики та за сприяння Світового Банку в трьох регіонах країни, один з яких Полтавський, розпочався пілотний проект «Рука Допомоги».

Його головна мета: допомогти переселенцям та членам малозабезпечених сімей знайти достойну роботу чи створити власний бізнес.

Катерина Клавдієва, директор Полтавського регіонального центру зайнятості

- На реалізацію одного бізнес-плану держава виділяє 70 тисяч гривень. Перед тим як отримати ці кошти кожен учасник захищав власні бізнес-плани перед профільною робочою групою.

Олег Пругло, заступник голови Полтавської ОДА

- Ми ще нікому не відмовили, як правило фахівці працюють з цими людьми, для того щоб проект вже на комісію винести такий, що фактично не визиває питань. Це реальна допомога нашим людям. Коли вони не просять, не є якимись отримувачами допомоги. А самі працюють над тим, щоб заробляти гроші і мати свій бізнес.

Тематика бізнес-проектів найрізноманітніша. Від створення міні-комбікормового заводу до відкриття власної кав’ярні та косметологічного кабінету чи ветеринарної клініки.

Це наш стаціонар, нажаль ще необладнаний до кінця, але в любому випадку доводиться тримати тварин, які потребують цілодобового нагляду.

Ветеринар Василь Тараш, один із учасників пілотного проекту «Рука допомоги». У 2014 році, чоловік покинув власну ветклініку та переїхав з окупованої території до Кременчука, що на Полтавщині. У новому місті все довелось починати спочатку. Ветеринар звернувся в місцевий центр зайнятості, працівники останнього розповіли про пілотний проект «Рука допомоги». Василь Тараш не став зволікати і заповнив необхідні документи.

- Виявилось, дуже просто це все оформити. Декілька годин роботи над бізнес-планом по умовам цієї програми. Зі всіма службами все було вирішено, абсолютно прості, правильні й зрозумілі вимоги, ти виповнюєш і працюєш. 

На кошти отримані в рамках проекту, придбав переносний апарат узі, що дало змогу розпочати повноцінну роботу ветлікарні. І хоч заклад працює не так давно проте, в ньому вже з’явились постійні клієнти.

Олександр Корягін, власник чехуа-хуа Чакі

- Як у собаки якісь проблеми ми приходимо сюди завжди. Дуже зручно тим, що 24 години на добу працюють. Останній випадок, який з ним стався – отруєння. Ми приїхали з дачі після семи годин вечора, ніхто не працював, ну загалом в екстрених випадках, дуже зручно.

А це Олена Усікова разом з мамою Валентиною Жосану. Через воєнні дії на Сході, родина переїхала з Донецької області до Нової Галещини, що на Полтавщині. Завдяки проекту на новому місці, їм вдалося побудувати нове життя. Жінки почали виробляти улюблений атрибут американського сніданку – оріхову пасту.

Олена Усікова, відкрила власний бізнес завдяки проекту «Рука допомоги»

 - Зараз ми виробляємо тут оріхову пасту, з фундука і какао. Тобто, ця паста схожа на нутеллу відому нам всім, але відмінність від нутелли в тому, що у нас тут виходить 55 – 60 % горіхів фундука, а в нутеллі 15 %.

Створення натуральної продукції - це те про що давно мріяла родина. За бізнес-планом, для початку виробництва придбали темперувальну машину та головне обладнання – меланжер.

Олена Усікова, відкрила власний бізнес завдяки проекту «Рука допомоги»

- Сенс цієї установки нашої меланжера в тому, що він подрібнює пасту до дрібних частинок 10 нанометрів. Тобто, ми отримуємо дуже тонкий помел, який практично як масло.

Про успішний досвід, родина розповіла знайомому, котрий також переїхав з окупованої території до Кременчука. Олександр Сербін вирішив, теж скористатися такою можливістю і створив бізнес-план на відкриття власного СТО.

Олександр Сербін, відкрив власний бізнес завдяки проекту «Рука допомоги»

- Закуплено основне дороге обладнання, для основного старту, для початку самостійної роботи. Купили підйомник, домкрат гідравлічний 3-х тонний, кран для зняття двигунів, компресор, зварювальний апарат.

У проекті взяли участь і малозабезпечені.

Алла Петерлик влітку захистила бізнес-план по створенню власної кав’ярні під назвою «Кото-кава». А зараз її проект став реальністю. Жінка відкрила міні-кав’ярню в одному із торгових центрів міста.

Алла Петерлик, учасниця проекту відкрила власний бізнес завдяки проекту «Рука допомоги»

- Я стояла в центрі зайнятості і не знала чим мені зайнятись, і де знайти роботу. З роботою дуже тяжко, маючи маленьку дитину на руках. Проте, завдяки цьому проекту в мене з’явилась власна справа і зараз вже є один найманий працівник. 

Втілити свою мрію в життя вдалось і Вірі Тамілко. Жінка відкрила свій власний косметологічний кабінет.

Віра Тамілко, учасниця проекту відкрила власний бізнес завдяки проекту «Рука допомоги»

- Цілий рік я займалась розвитком бізнесу. Нового на який мені дала шанс держава. Проект змінив моє життя на краще. Адже я сама випробовую все на собі і багато людей помічають це. А також інші люди мають можливість гарно виглядати. 

Реалізувати власний бізнес-план вдалося і Міщенку. За отримані кошти він побудував спеціальні теплиці для квітів. Чоловік має власний квітковий магазин в якому продавав попередньо закуплені рослини. Після встановленої теплиць, Олексій Міщенко почав продавати власні квіти..

Олексій Міщенко, відкрив власний бізнес завдяки проекту «Рука допомоги»

- На 8 березня цього року вирощувались тюльпани в кількості 2000 тисячі штук. Вдалий старт, вдалий досвід. Одним словом скажу – дякую. Тепер в мене мої теплиці і я пишаюся цим. 

Кабінетом міністрів України за ініціативи Полтавської облдержадміністрації в 2018 році, проект «Рука допомоги» розширився. Фінансову підтримку у розмірі 70 тисяч гривень держава надає підприємцям котрі беруть на роботу учасників АТО, переселенців чи малозабезпечених осіб. Власник одного з фермерських господарств, підтримав таку ініціативу.

Олександр Шапаренко, підприємець

- Завдяки цьому проекту ми взяли на роботу двох працівників і купили техніку на якій працюють ці працівники.

Один із працівників, учасник АТО Володимир Кравченко.

- Це є моє робоче місце. Працюємо, приходимо на 8 годин і працюємо до 5 вечора на цій техніці. Техніка гарна.

До мобілізації в чоловіка був досвід роботи трактористом. Тому повернувшись з АТО, йому й запропонували таку вакансію.

Володимир Кравченко, отримав роботу завдяки проекту «Рука допомоги».

- Працюю вже рік – подобається. Все добре. Будемо надіятись, що і далі будемо працювати в цій сфері. 

А це база відпочинку «Берег». Тут працюють адміністратор Ольга Підгайна та офіціант Валерія Малишева. З початком воєнних дій вони покинули рідний Алчевськ і переїхали на Полтавщину.

Ольга Підгайна, отримала роботу завдяки проекту «Рука допомоги».

- В 2014 році переїхали, довго шукали роботу нічого не виходило. А таут по пілотному проекту нам допомогли влаштуватись. Зараз працюємо все подобається. 00:49 с.

Завдяки участі в проекті, власники змогли розширити заклад.

- Спочатку в нас був цей зал. Після участі в проекті в нас з’явився цей затишний банкетний зал. 

Аліна Колінько,  представник ФОП Інни Тернікової

- Проект допоміг нам знайти нам кваліфіковані кадри. Ми задоволені ними, вони задоволені нами. Ми залишились в плюсі і побільше таких проектів. 

З початку реалізації проекту «Рука допомоги» власний бізнес творили 47 учасників. А також створено 51 нове робоче місце.

Стрічка новин