«Україна і світ у прозі та піснях Олександра Балабка»

Під такою назвою у Полтаві в обласній бібліотеці імені Котляревського відбувся літературно-музичний вечір. В його рамках журналіст, письменник, лауреат багатьох Всеукраїнських премій, фестивалів та конкурсів киянин Олександр Балабка презентував свої нові книжки – «Острів'яни» і «Тату на кавуні».

Олександр Балабко – завжди жаданий гість серед шанувальників його творчості на Полтавщині. І вкотре презентуючи свої нові видання, письменник представив на суд слухачів уривки зі своїх оповідань. В залі лунали й нові пісні, такі як "Ярославна" та інші. Олександр Васильович розповів і про минулорічну поїздку до Італії, про досі невідомі йому гоголівські місця у Римі, про несподівану зустріч з полтавцями на українському мистецькому фестивалі в Падуї. А оскільки тематикою творів письменника є славетні українці, то першим захопленням став саме Микола Гоголь - розповів гість.

Олександр Балабко, письменник

- В творчості Гоголя було дуже багато. Це була людина на межі між пеклом і раєм. Тому моя повість про це. Він все життя балансував, заглиблювався в такі глибини людського єства, що, можливо, там, як кажуть, заборонено. Це дуже глибокий письменник.

Полтавці як завжди привітно зустріли письменника, чим останній був приємно вражений. Адже тут, окрім шанувальників творчості, у нього є й чимало друзів, одногрупників. 

Олександр Балабко, письменник

- За якимись американськими джерелами Полтавський регіон один з найбільших, що дав світові великих людей. Майже всі мої герої пов'язані з Полтавою. Звичайно, перше моє кохання – Микола Гоголь. Моя повість «Римське щастя Миколи Гоголя» – це перше, що я друкував в газеті "Вечірній Київ", яку я очолював на початку 2000-х, потім Коцюбинський, Серж Лифар, Вертинський, Вінниченко і, звичайно, Марія Башкірцева, ваша землячка.

Цього дня на учасників літературно-мистецького дійства чекали сюрпризи та подарунки, підготовлені гостем, інтерактивна гра-конкурс і навіт іспит на знання творчості земляків. Самій же бібліотеці Олександр Балабка передав чимало своїх книжок.

Стрічка новин