«На рубежах мужності»

У Полтавській обласній державній адміністрації відкрилась фотовиставка Євгена Шваби та Олександра Маматова. На світлинах – побут українських військових на передовій. Як живуть захисники, бачили й наші журналісти.

З 2014 року і до сьогодні. Стільки часу фотохудожники Євген Шваба та Олександр Маматов провели у вогненному Донбасі. За п'ять років у них назбиралась чималенька колекція світлин. 50 з них цього дня вони продемонстрували у Полтаві. 

Євген Шваба, один з авторів фотовиставки 

- Основний мотив фотовиставки - це показати життя і побут наших бійців на передовій, донести до нашого, скажімо так, звичайного глядача, який знаходиться далеко від лінії фронту, щоб вони бачили дійсність і наші реалії. Те, що там дійсно йде війна. Війна йде не на життя, а на смерть по захисту незалежності нашої держави.

В руках у Євгена Шваби – заклеяний фотоапарат. Як жартує сам автор, це його бойовий друг. Він жодного разу його не підвів. Завдяки цьому вдалось зробити ось такі фото. 

- Це населений пунк Гранітне і боєць-кулеметник. Ми бачимо, що це достатньо доросла людина. Він знаходиться на передовій своїй позиціі і, як бачите, в момент зйомки він не відволікається. Ось тут видно чагарі. Це відстань близько трьохсот метрів, де знаходиться супротивник.

Співавтор виставки Олександр Маматов розповів же про іронічний зміст деяких світлин. Ось, наприклад, це фото має назву «Укроп з укропом». 

Олександр Маматов, один з авторів фотовиставки 

- От коли приїжджаєш до хлопців і вони тебе зустрічають. Знаєте, що вони в першу чергу дають? Чай з лимоном. Ну он бачите, фотографія.

Проте більшість світлин зовсім не мають гумористичного підтексту.

- От на цій фотографії зображена жінка. Це Олена Гомінюк. Це дружина, вдова вже мого товариша Олександра Гомінюка, який загинув влітку 2014 року під Дебальцево. В нього залишилося три хлопця. Їм зараз по 15 років. Близнюки. І ось його дружина Олена за чоловіка пішла служити в Збройні Сили, і рік вона прослужила під Волновахою. Зараз, на сьогоднішній день, служить в Збройних Силах України.

Триватиме виставка місяць, до першого травня. 

Стрічка новин