«Люди дощу»

 У Полтаві провели благодійний захід до Міжнародного дня поширення інформації про аутизм. Небайдужі полтавці та заклади долучились до допомоги батькам дітей з аутизмом – кондитери напекли пряників, а заклади їх продають. Усі виручені кошти підуть на реабілітацію, іпотерапію та корекційну роботу педагогів. 

Ольга Кондратенко виховує чотирирічну доньку Софію. Про таких діток, як вона кажуть: «Люди дощу». У дівчинки діагноз аутизм. 

Ольга Кондратенко, мати 

- У них немає потреби спілкуватися. Тобто, їм добре наодинці з собою, грати, гуляти. А якщо вони будуть в колі нормотипових дітей, то можливо в них буде така потреба. Їм захочеться жити в такому суспільстві, не тільки в своєму колі, а й в колі звичайних людей. 

У суспільства ж з такими дітками, за словами Ольги Кондратенко і досі існує бар'єр. 

Ольга Кондратенко, мати 

- Не сильно сприймає суспільство. Намагається втекти, не розуміють, критикують. Вона дуже активна, любить покричати, попищати і суспільство цього не сприймає, коли вона так починає проявляти свої емоції. Дивляться з нерозумінням, інколи, навіть, з презирством. 

Аби полтавці більше знали про людей з таким діагнозом,  громадська організація «Рівновага» провела свято до Міжнародного дня поширення інформації про аутизм.

Олена Якименко, керівник ГО «Рівновага»

- Сьогодні ми об'єднуємось заради наших дітей, заради того, щоб допомогти їм у соціальній адаптації, психічній, фізичній адаптації і сьогодні до вашої уваги на заході буде не лише концертна програма з різними видами взаємодії наших дітей із нормотиповим середовищем, але й ярмарка. Виручені кошти з якої будуть направлені на реабілітацію дітей з аутизмом. 

Також на заході діяла фотовиставка. Її автор Ірина Нємченко розповідає: йти на зйомку діток з аутизмом спершу боялася. Проте цей страх дуже швидко розвіявся.

Ірина Нємченко, автор фотовиставки 

- Оце мій улюбленець, я чесно скажу. Я його називаю майбутнім актором, тому що емоцій за одну хвилину дуже багато. Зараз я його портрет знайду. Ось. Він дуже емоційний, лагідний. Вони дуже відчувають людей. Якщо ти добре до них ставишся, вони у відповідь тобі сповна віддають свою любов. Ми всі обіймалися, цілувалися. 

Серед присутніх на заході були і ті, хто щодня займається з такими дітлахами. Це психологи, логопеди, лікарі тощо. Одна з них Альона Колос. Вона працює в цій сфері вже п'ять років і залишати її не збирається. 

Альона Колос, поведінковий психолог 

- У мене є така історія з хлопчиком, який не з нашої області. Він потрапив до мене випадкого на терапію. Я його отримала не розмовляючим. Він просто кричав і впринципі його неможливо було на щось наставити і нічого він не виконував, навіть, у мами. І за три місяці він вже говорив, показував пальцем. 

За даними Всесвітньої статистики зараз 1 дитина з 45 має діагноз аутизм. Але за словами організаторів, для суспільства це не має бути сухою статистикою. За кожною цифрою - дитяча доля. 

Стрічка новин