Війна за прибудову продовжується

Сьогодні правоохоронців не впустили оглянути незаконну прибудову до кінотеатру Котляревського. Нагадаємо, в 2016-у депутати міської ради надали дозвіл на розміщення тимчасової споруди по вулиці Соборності, 31. Проте, за вказаною адресою з’явився фундамент та металевий каркас. Громадськість розпочала протести проти будівництва. А вже в січні 2019 року Верховний Суд України ухвалив рішення щодо незаконності надання в оренду історичної будівлі. 

Поліція, надзвичайники та полтавці зібрались біля прибудови до кінотеатру Котляревського. Слідча у справі незаконної прибудови не коментує, що саме відбувається біля об’єкту. 

- Проводяться слідчі дії, зараз я не буду повідомляти нічого.

Поліція, яка знаходиться біля прибудови, теж не знає, в чому справа. Говорять: охороняють публічний порядок. 

- Можливо, Вам хоч щось повідомили?

- Не готовий відповісти. Забезпечуємо публічний порядок. 

- А щось тут попередньо відбувалось? 

- Попередньо скупчення людей. Можливо, агресивно налаштованих.

Ми зателефонували речнику поліції у Полтавскій області, який повідомив.

Юрій Сулаєв, начальник відділу комунікацій ГУ НП у Полтавській обл.

- Відбуваються огляд приміщення, яке вважається незаконно прибудованим до театру, по якому йде провадження.

Маючи на руках ухвалу Октябрського районного суду про доступ до об’єкту, слідча разом з експертами намагалась потрапити до прибудови. Головна мета: перевірити, чи ведуться там будівельні роботи. Зробити це планували, заручившись допомогою надзвичайників з болгарками. Проте, їх зупинили працівники сусіднього закладу. А згодом до полтавців приєднались і місцеві підприємці.

Євгеній Дикань, підприємець 

- Ми не дозволимо по свавіллю забирати бізнес, не давати працювати. Люди платять гроші в місто - чимало. Це сотні тисяч гривень щомісяця. А ми зараз говоримо про те, що давайте зламаємо, поламаємо, поб’ємо. Краще, давайте ці кошти витратимо на законні якісь речі - дитячі майданчики чи ще щось, а не ламати й бити.

Через деякий час на місці події з’явився і співвласник прибудови Олександр Калуцький. Він зазначив: про огляд приміщення ні його, ні директора компанії «Старнайт» ніхто не попереджав. 

Олександр Калуцький, співвласник ТОВ «Старнайт» 

- Ніхто не попереджував. Що буде? Які слідчі дії? Ми про це взагалі не знали, ніхто нас не попереджував. Існує не рішення суду, а якась ухвала на огляд. Ми не проти, нехай вони оглядають. Проте, вони хочуть зламати двері й зайти усередину. 

Зараз директор компанії Олег Устименко у відрядженні. А без нього проникнення буде незаконним, вважає Олександр Калуцький. Побувши на місці події ще деякий час, правоохоронці, рятувальники та працівники розійшлись. 

Стрічка новин