На Полтавщині з’явиться ландшафтний заказник місцевого значення "Шафранова балка"

На Полтавщині з’явиться ландшафтний заказник місцевого значення "Шафранова балка"

Розташовуватиметься він у межах населених пунктів Якимове та Балюки Великобагачанського району.

Станом на 1 січня 2019 року, природно-заповідний фонд Полтавщини налічує 388 територій та об’єктів загальною площею 142473,3415 га, що складає 4,95 % від загальної площі області, з них 30 об’єктів загальнодержавного значення.

Так, вже найближчим часом кількість об’єктів природно-заповідного фонду, розташованих у Полтавській області, поповниться ландшафтним заказником місцевого значення "Шафранова балка" загальною площею 76,8 га в межах населених пунктів Якимове та Балюки Великобагачанського району. На цій території знаходиться популяція Шафрана сітчастого (Crocus reticulatus Steven ex Adams), що занесений до Червоної книги України.

Також в області проводять заходи для недопущення приватизації земельних ділянок з особливо цінними природними комплексами. З цією метою в регіоні затверджений план зі створення і розширення територій та об’єктів природно-заповідного фонду на 2019 рік. Відповідно до нього передбачається створення нових і розширення меж існуючих заповідних територій. Зокрема, в Полтаві й Кременчуці, в Кобеляцькому, Оржицькому, Чутівському та Диканському районах.

Стрічка новин