Школу врятовано

У минулих випусках новин ми розповідали - опорний заклад «Новосанжарська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів», де навчається майже дев’ятсот школярів, був під загрозою закриття через несправну систему пожежної сигналізації. Школа не отримувала належного фінансування ще з 2012 року. Як з'ясувалось, на функціонування учбового закладу у 2019 році не вистачає півтора мільйона гривень. Районна рада перестала бути власником закладу, а Новосанжарська ОТГ ще не стала ним. Хто має заплатити за борги школи – було незрозуміло.

Єдина загальноосвітня школа у Нових Санжарах була під реальною загрозою закриття. Саме в той період, коли учні та випускники мали спокійно б готуватись до складання іспитів та здачі ЗНО.

Валерія Скобелєва та Тетяна Брус, учениці 11-го класу Новосанжарської ЗОШ І-ІІІ ступенів

- Спочатку це був, звичайно, шок, ну потім ми почали сильно переживати, тому що нам треба все-таки отримати атестати і успішно закінчити школу.

Коли здалось, що загроза закриття школи неминуча, педагоги забили на сполох. 

Анатолій Чумак, учитель математики та інформатики Новосанжарської ЗОШ І-ІІІ ступенів

- Люди переживали, і за роботу переживали, і за школу, але головне - переживали за дітей, що дітям навчатись, закінчувати 11-тий клас, діти готуються до ЗНО, а тут такі у школи проблеми.

У справу втрутився народний депутат-захисник Артем Вітко. Для вирішення проблеми він зустрівся з керівниками Полтавської обласної державної адміністрації. Після цього гроші на покриття потреб школи  чиновники швидко знайшли. Про це повідомив народний обранець на  шкільних зборах. У педагогів й учнів вперше за довгий час – посмішки на вустах. 

Валерія Скобелєва та Тетяна Брус, учениці 11-г класу Новосанжарської ЗОШ І-ІІІ ступенів

- Небезпеки немає, це дуже добре, тому що ЗНО здавати, ми дуже хвилювалися, щоб здати, щоб допустили. Тепер вже небезпеки немає, все добре.

Надія Авдєєва працює в школі 35 років. Каже: пишається вихованцями й випускниками. 

Надія Авдєєва, вчитель німецької мови Новосанжарської ЗОШ І-ІІІ ступенів

- Діти – переможці районних олімпіад, обласних олімпіад, поступають у навчальні заклади, де здобувають вищу освіту. Ідеш в такі класи і хочеться давати знання, я вчитель вищої категорії, вчитель-методист, є великий досвід за плечима, і тому хочу ще працювати в школі, і мені було дуже сумно, що хотіли закрити нашу школу.

Проблему школи Артем Вітко підняв у Києві, на брифінгу у Верховній Раді,  куди до нього приїхали вчителі закладу. А вже сьогодні у Нових Санжарах  депутат звітує щодо заходів по врятуванню школи. Каже - контролюватиме, аби всі кошти, які заклад не отримав, були виділені та профінансовані.

Артем Вітко, народний депутат України

- Має бути зворотній зв’язок – між політиком, людиною, яка захищає інтереси цієї громади, і саме людьми, яких я захищаю. Щоб вони знали про мою діяльність, що я роблю, бо я вважаю, політик взагалі має працювати прозоро.

Зараз школа працює у штатному режимі.

Стрічка новин