«Слово Гоголя дивне...»

Під такою назвою у Полтавському Краєзнавчому музеї імені Василя Кричевського відкрилася виставка до 210-ї річниці від Дня народження письменника. Також гостям презентували стрічку «Земля Гоголя», що розповідає про визначні місця Полтавщини, пов'язані з нашим замляком.

Чергова виставка, створена спільними зусиллями науковців, – музейників та митців Полтавського академічного обласного українського музично-драматичного театру імені Гоголя. І вже на перших сходинках Краєзнавчого музею гостям представили унікальні експонати. Це чорнильниця, яка стояла на конторці письменника у батьківськом маєтку в селі Василівка Миргородського повіту. Родзинкою виставки стала й камея «Луна» французького виробництва. Її Гоголь придбав за кордоном в дарунок сестрі Ользі.

Олеся Васецька, науковий співробітник Полтавського Краєзнавчого музею ім.В.Кричевського 

- На звороті міститься дарчий напис «Рим. Тебе, Оля, на память Николай Васильевич Гоголь 1844 год». І головна меморія, пов'язана з письменником, – траурний перстень, замовлений кузиною письменнка в пам'ять про померлого Миколу Васильовича в 1852 році. Всередині перстня знаходиться пасмо покійного письменника. Отже маємо чергову таємницю. Оскільки пасьмо волосся – темно-русого кольору, хоча, за класичним зображенням, ми всі знаємо, що колір його волосся художниками передавався значно темніший.

На самій же виставці педставлені світлини з полтавського театру, костюми акторів – мундир городничого з «Ревізора» та Параски з «Сорочинського ярмарку» та інші експонати, що розповідають про втілення творів письменника на сцені. 

Ганна Барська, зав.відділом Полтавського Краєзнавчого музею ім.В.Кричевського

- Представлено «Сорочинський ярмарок», «Майська ніч», видання 19-го – початку 20 століть, «Ревізор». Цікавий експонат виставки – твір батька Миколи Васильовича – Василя Гоголя «Простак» видання 1888 року.

Також присутні мали можливість переглянути стрічку «Земля Гоголя», що був зроблений на замовлення Полтавської ОДА. Головна мета 12-ти хвилинного фільму-етюду – розповісти про витоки творчості, українськість Гоголя, говорять автори.  

Анатолій Мішин, автор сценарію фільму «Земля Гоголя»

- Я три дні, як повернувся з Грузії, де брав участь у навчанні. Там була інтернаціональна команда Киргизстан, Молдова, Грузія, і всі вони знали про Гоголя, про те, що є Диканька. А багато місць, пов'язаних з Гоголем на Полтавщині, вони не знали. І якраз цей фільм робить акцент, що у нас, крім Диканьки, є ще Сорочинці, Василівка, Гоголеве. Саме цей фільм повинен зробити все можливе, щоб якомога більше людей їхали до нас на Полтавщину і милувалися саме гоголівськими місцями.

Стрічка новин