Один тримає в руках горня, а інший – книгу «Енеїда» Івана Котляревського

У такому вигляді в Полтаві з'явилися скульптурні композиції Пушкіна та Гоголя. Стоять вони на розі вулиць, що носять прізвища цих класиків літератури. Обоє – із бронзи, вітають містян та гостей. 

Біля входу до готелю – натовп. Цього дня тут презентують полтавцям та гостям міста нові туристичні родзинки – скульптури Миколи Гоголя й Олександра Пушкіна. Презентація відбулась 1 квітня – у день 210-ї річниці від Дня народження Миколи Гоголя.

Місце для них обрали знакове – на розі вулиць Гоголя і Пушкіна. 

Валентина Вождаєнко, директор Департаменту культури і туризму Полтавської ОДА

- Ви бачите, від пам'ятника Позана, від алеї Миколи Васильовича йдуть скульптури, але вони не зовсім гарні. Їх значення важливе, адже це підкреслення, що саме ця будівля знаходиться розі вулиць Пушкіна та Гоголя. Підкреслення того, що саме сюди запрошують на «Енеїдівську кухню», а потім з часом тут буде презентуватися їжа. 

Ідейна натхненниця  – Олена Шуліка, директорка готелю. Саме вона почала думати над тим, що місту бракує таких туристичних родзинок, і хотіла втілити свою ідею. Шукала того, хто б узявся реалізувати, знайшла його у Львові. 

Олена Шуліка, директорка готелю «Premier Hotel Palazzo» 

- Вибирали довго скульптора. Один Володмир Цисарик виявився наскільки обізнаним та в місцевій концептуальній скульптурі. Він запропонував і якість, і бронзу, і можливість досвіду саме місцевої, цікавої та ігрової скульптурної композиції, з якою би хотілося.... Це не пам’ятники, зазвичай вони стоять на постаменті, знаходяться десь там високо. Це скульптурні композиції – їх можна обійняти, сфотографуватися.

Микола Васильович тримає в руках філіжанку кави з написом «Слава Україні» і запрошує до себе на гостини Олександра Сергійовича. Останній же однією рукою знімає капелюха, а в іншій руці тримає «Енеїду» – відомий твір засновника нової української літератури Івана Котляревського.

Володимир Цісарик, скульптор

- Пушкін зображений, як вітер, він гість, прийшов до нас, а Гоголь міцно стоїть на своїх ногах, запрошує Олександра Сергійовича і пропонує випити філіжанку кави. Ну а кава нехай буде львівська.

Стрічка новин