З позовом до суду на міську раду

Таку заяву зробила Ольга Мірошніченко. Жінка два місяці тому подала петицію на сайті міської ради. Остання її відверто ігнорує. Своїми планами, як покарати бездіяльність представників органів місцевого самоврядування, полтавка поділилася з Мариною Покшіною.

Полтавка Ольга Мірошніченко ще 4 лютого подала електронну петицію на сайті міської ради. У ній зазначалося: потрібно встановити на будинки міста антикрижані системи та снігозатримувачі. Оснащитити ними будинки, які несуть небезпеку. Петиція за кілька днів набрала необхідну кількість голосів. З того часу відбулося з десяток нарад. Утім, це питання та автора міська влада ігнорує. Ольга Мірошніченко поділилася з нами, що планує робити в цій ситуації.

Ольга Мірошніченко, автор петиції про антикрижані системи та снігозатримувачі

- По-перше, я планую дізнатися точку зору міської ради. По-друге, я не планую відступати та «здаватися без бою». Насамперед, перша цінність – це життя людини. Якщо мені вдасться зберегти одне, два життя, три життя, я вже недарма буду існувати.

Якщо міська влада не буде співпрацювати та хоча б не зустрінеться з жінкою, то Ольга Мірошніченко подасть на Олександра Шамоту позов до суду. 

Ольга Мірошніченко, автор петиції про антикрижані системи та снігозатримувачі

- Є позитивна динаміка вирішення питань саме таким чином. Відомий полтавський активіст мене надихнув, це Сергій Антоненко, який зміг добитися покращення для кожного з нас, саме таким чином – подавши до суду та вигравши і досягши результату

Юристи переконують: виграти таку справу буде легко. Більше того, в такий спосіб можна зобов'язати міського голову, а внашому випадку це виконуючого обов'язки Олександра Шамоту, виконати усі вимоги згідно петиції. Досвід розгляду таких справ в Україні великий.

Маргарита Семено, юрист

- Я рекомендую автору петиції звернутися до виконуючого обов'язки Полтавського міського голови щодо результату розгляду петиції, з питаннями, чи було направлено дану петицію до постійної депутатської комісії. Якщо дана заява буде проігнорована, то автор петиції може звернутися в суд про визнання бездіяльності уповноваженого суб'єкта щодо нерозгляду петиції.

Виконуючий обов'язки міського голови Олександр Шамота, в свою чергу, виправдовується. Говорить: ні про яку петицію не забули. 

Олександр Шамота, секретар Полтавської міської ради

- Ну, звісно, ця петиція буде розглянута на відповідній депутатській комісії, на неї буде запрошена автор цієї петиції, відповідно, на цьому тижні заплановано засідання двох депутатських комісій. У тому числі й з питань містобудування, на якій, безпосередньо, і буде розглядатися дане питання.

Наразі Ольга Мірошніченко переконана: депутати міської ради займаються не тим, чим потрібно. Не ставлять перед собою, в першу чергу, задачу – зробити місто безпечним.

Ольга Мірошніченко, автор петиції про антикрижані системи та снігозатримувачі

- Міська рада повинна переглянути свої приоритети, тому що на першому місці має бути життя людини у будь-якому випадку, не має бути на першому місці архітектура міста.

Ми будемо слідкувати, чим закінчиться ця історія. 

Стрічка новин