Порушення очима світових спостерігачів

Міжнародна місія Світового Конґресу українців зі спостереження за виборами 2019 спільно з Місією Українського конґресового комітету Америки представили попередні висновки щодо прозорості виборів в Україні. Загалом, в ЦВК було зареєстровано 297 короткотермінових спостерігачів з 16 країн світу. Вони спостерігали за виборчим процесом у 18 областях України. Ними були зафіксовані незначні порушення в день голосування.

Ними були зафіксовані незначні порушення в день голосування. За попередніми висновками, перший тур виборів в Україні назвали демократичним, вільним та таким, що відповідає міжнародним стандартам. Остаточний звіт обіцяють оприлюднити після другого туру виборів Президента.

Євген Чолій, голова Місії Світового Конґресу українців

- Короткотермінові спостерігачі СКУ зафіксували незначну кількість порушень на окремих виборчих дільницях. А саме: брак місця на виборчих дільницях для інформації про всіх кандидатів, затримки з відкриттям дільниць, неналежне устаткування та ускладнений доступ до дільниць людей похилого віку та з обмеженими фізичними можливостями. Ці поодинокі порушення не вплинули на результати виборів.

Також голова Місії Світового  Конґресу українців розповів: окрім спостереження за виборами на місцях, їх волонтери займалися і медіамоніторингом. Зокрема, з початку березня цього року 122 довгострокові спостерігачі моніторили ЗМІ у 28 країнах світу. Перевіряли на наявність дезінформації щодо України до Президентських виборів 2019.

Євген Чолій, голова Місії Світового Конґресу українців

- Хоча робота довгострокових спостерігачів триває і буде представлена у заключному звіті після 2 туру Президентських виборів, Місія СКУ підтверджує, що дезінформація – це поширений інструмент у гібридній агресії РФ, яка не обмежується використанням виключно в Україні. Дезінформація проявляється по всьому світу.

Стрічка новин