Як проходитиме другий тур виборів президента

Як проходитиме другий тур виборів президента

Повторне голосування відбувається у третю неділю після дня виборів.

У ЦВК заявили про необхідність підготовки до другого туру президентських виборів. Жоден з кандидатів на пост глави держави не подолав 50%-й бар'єр, у зв'язку з чим українці повинні будуть проголосувати ще раз.

Повторне голосування має відбутися у третю неділю після дня виборів – 21 квітня. Відмовитися від боротьби за пост президента можна не пізніше, ніж за 12 днів до другого туру. Тоді місце вибулого посяде наступний кандидат за кількістю отриманих голосів. Якщо один з кандидатів вирішить зняти свою кандидатуру після цього терміну, тоді в бюлетені залишиться лише один кандидат.

У міжвиборчий період виборчі комісії сформують заново. Кандидати матимуть право на рівну частку представництва в комісіях.

Оприлюднювати результати соцопитувань перед другим туром виборів можна буде до четверга, 18 квітня включно. Агітацію можна вести до п'ятниці, 19 квітня. Цього ж дня можуть відбутися дебати між кандидатами. У суботу, 20 квітня – "день тиші".

Для голосування у другому турі не за місцем реєстрації виборцям знову доведеться тимчасово змінити місце голосування. Зробити це треба не пізніше, ніж за п'ять днів – до 15 квітня включно.

Після повторного голосування офіційні результати повинні бути оголошені не пізніше 1 травня. Якщо у другому турі за обох кандидатів проголосувала однакова кількість українців або у випадку голосування лише за одного кандидата, який за результатами не отримує понад 50% голосів, вибори президента визнають такими, що не відбулися. Тоді можуть призначити переголосування.

Якщо вибори визнають такими, що відбулися – не пізніше 3 червня повинна пройти інавгурація обраного президента.

Стрічка новин