Зеленський і Порошенко

Громадянська мережа ОПОРА оприлюднила дані спостереження за виборами

Разом з членами виборчих комісій спеціально підготовлені та офіційно зареєстровані спостерігачі ОПОРИ  здійснювали паралельний підрахунок голосів. За результатами паралельного підрахунку, в другий тур вийдуть Володимир Зеленський, який набере 30.1 %, та Петро Порошенко, його результат – 15,7%. Також представники ОПОРИ розповіли про порушення, які фіксували, під час голосування та підрахунку голосів. 

Костянтин Донченко, координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Полтавській області

- Якщо коротко характеризуючи ситуацію можна сказати, що суттєвих порушень, які б значно вплинули на ситуацію наразі, не було зафіксовано. Найбільш поширеними в межах України, на тих дільницях, де були наші спостерігачі, це близько 14%,  - це видача бюлетенів без документів. Наступним по поширеності в Україні порушенням було фотографування з бюлетенем і власне фотографування в кабінці бюлетеня. Інші порушення, зокрема, недопуск спостерігачів, посадові порушення траплялись в меншій кількості.

 Ще один інцидент – в Лубнах. Під час проведення голосування двоє невідомих напали на поліцейського. За попередньою інформацією, правоохоронець зробив зауваження чоловікам за нецензурну лексику. У відповідь невідомі напали на поліціянта. Наразі потерпілий знаходиться у місцевій лікарні.

Стрічка новин