Вдома – з парасолькою та відрами

Мешканці будинку за адресою Сортувальна, 21 скаржаться на проблему, яка не вирішується роками, – дірки в покрівлі, величезні тріщини в стінах, потоки зі стелі та фасад, що обвалюється на голову перехожим. Мешканці не знають, куди ще звертатися. Комунальники від них відмовилися, у міської ради на це коштів не має.

Ніна Сайко живе у будинку за адресою Сортувальна, 21 багато років. Говорить: з моменту побудови у ньому жодного разу не було ремонту. Жінка показує свою квартиру. У кімнаті – мокра стеля, від цього повідпадали шпалери. У кухні – також суцільні плями, від них виступив грибок, у коридорі також вода. Коли звернулися до ЖЕО№2, відповіли письмово: ремонтувати дах не зобов'язані.

Ніна Сайко, живе в будинку по вул.Сортувальній, 21

- Дощ і оце, як після снігу, так затопило мені спальню, замкнуло електроенергію, не було світла, перейшло на зал, у залі також замкнуло електроенергію, ось лише два дні тому зробили світло, а розетки ж не працюють зовсім.

Волога з покрівлі просочується навіть на нижні поверхи. У під'їздах великі тріщини на стінах, осипається штукатурка. А це Наталія. Жінка також живе на 5 поверсі. Коли була вагітною, самотужки чистила дах від снігу. Бо, за словами жінки, їй у ЖЕО №2 сказали, що не збираються навіть туди їхати. За кілька років комунальники згадали про цей будинок, ділиться Наталія: навіть обіцяли ремонт.

Наталія, живе в будинку по вул.Сортувальній, 21

- Дах почав протікати три роки тому, і з кожним днем масштаб збільшується, відклеюються шпалери, пліснява, сороконіжки лазять, постійна сирість. У мене малий ось восени переболів, у нас була лівостороння пневмонія. Мені сказали, що буде у 2018 році капітальний ремонт даху весною, але пройшла весна, осінь пройшла і наступила весна 2019, ніхто нічого не зробив.

За словами мешканців будинку, до ЖЕО №2 звертаються мало не щомісяця. Утім, результату нема. Відмовка кожного разу одна: немає коштів. Ми звернулися до юристів, щоб дізнатися, як діяти людям у такій ситуації. Спеціалісти переконують: мешканцям будинку потрібно написати заяву з описом проблем та віднести її до житлово-експлуатаційної контори та вимагати акт-прийому її.

Оксана Бурбак, юрист

- Жителі будинку мають право звернутися до виконавчого комітету міської ради про включення їхнього будинку до типового списку капітального ремонту житлового фонду. Також вони зобов'язані написати претензію до житлово-експлуатаційної контори із зазначенням таких вимог, як здійснити ремонт даху, який передбачений переліком послуг з утримання будинків і споруд, житлово-експлуатаційна контора зобов'язана виконувати такі ремонти.

Йдемо до заступника начальника КП ЖЕО №2 Михайла Лукіна з питанням, чому вони не виконують ремонт даху у будинку за адресою Сортувальна, 21. Тут нам відповідають: ремонт у даній споруді був.

Михайло Лукін, заступник начальника КП ЖЕО №2

- 2018 рік проведений капітальний ремонт: повна заміна центрального опалення, холодного і гарячого водопостачання повністю проведений у минулому році. Це з приводу капітального ремонту, те, що вони говорять, що ніхто нічого не хоче робити, за бюджетні кошти, не за людські.

Що стосується ремонту даху, то заступник начальника ЖЕО №2 Михайло Лукін переконує: його зроблять у 2019 році.

Михайло Лукін, заступник начальника КП ЖЕО №2

- У минулому році було заплановано ремонт покрівлі. Ось тут написано. Да, не встигли, не вистачило бюджетних коштів, перенесли, відповідно, на 2019 рік. В цьому році цей будинок внесений до плану розвитку міста Полтави і будуть виділені кошти на ремонт даного будинку.

Доки ремонт даху лише планується, мешканці будинку обурені роботою комунальників.

Наталія, живе в будинку по вул.Сортувальній, 21

- Робіть своє, те, що повинні, щоб я не лазила, як мати-одиночка, вагітна на 5 поверх і туди на дах, і дивилася, в чому в мене причина. І зараз в мене все мокре, бо відразу все не висохне.

Стрічка новин