Сьогодні – 210-та річниця від Дня народження Миколи Гоголя

До ювілею на Полтавщині заплановано чимало різноманітних заходів. Вшанували його ім'я і в Полтаві, поклавши квіти до пам'ятника письменнику.

Заздалегідь до початку урочистостей полтавці, серед яких – чимало молоді та учнів, почали збиратися на перехресті вулиць Небесної сотні і Гоголя. Саме тут у березні 1934 року було встановлено бронзову скульптуру письменника за проектом нашого земляка Леоніда Позена. Свої композиції дарували музиканти міського духового оркестру "Полтава", а поринути у гоголівський світ гостей запросили артисти Народного театру "На Павленках".

Гоголь завжди сучасний. Його твори допомагають людям зазирнути у найпотаємніші куточки своєї душі, замислитись над теперішнім та майбутнім - своїм, країни, світу - говорять полтавці. 

Лариса Семеняга, директор МБК, заслужений працівник культури України

- В різні роки свого життя я повертаюсь до його творчості, якщо виникають якісь питання соціальної напруженості, можливо, навіть родинні питання. В нього завжди знаходиться відповідь - така, яка має гумор і таке позитивне вирішення.

Галина Чернявська, режисер Народного театру "На Павленках" Полтавського МБК 

- Я преклоняюся перед Гоголем, ще з дитинства захоплювалася його творами - "Майська ніч", а вже потім, з шкільних років - "Мертві душі". А найбільше мене вражає п'єса "Ревізор", вона для всіх часів і народів, наскільки актуальна вона й на сьогоднішній день.

Олександр Шамота, секретар Полтавської міськради

- Творчість Гоголя – це бренд міста, тому що Гоголь, Котляревський – це видатні письменники, які, перш за все, прославляють Україну, Полтавщину. Цього року ми святкували 205 років від Дня народження Тараса Шевченка, сьогодні святкуємо 210 років з Дня народження Миколи Гоголя. Важливо пам'ятати тих письменників, які творили історію, які творили історичні твори.

Насамкінець під увертюру до опери Миколи Лисенка "Тарас Бульба" присутні поклали квіти до пам'ятника Миколі Гоголю

Стрічка новин