Кращих учнів нагородили премією Гоголя

Напередодні Дня народження Миколи Гоголя у Національному музеї-заповіднику, що носить ім’я нашого земляка, відбулося нагородження переможців творчого конкурсу учнівських робіт «Наш Гоголь»

Колишня Василівка, а нині – село Гоголеве Шишацького району. Тут у родовому маєтку Гоголів-Яновських вшановували цьогорічних переможців  конкурсу «Наш Гоголь». На суд журі було представлено 22 творчі доробки учнів з 9 навчальних закладів Шишацького, Диканського, Зіньківського та Гадяцького районів. Це вже третій учнівський літературний конкурс, і щороку зростає якість поданих робіт - говорить голова журі, заслужена діячка мистецтв України, полтавська поетеса Марія Бойко.

Марія Бойко, голова журі, заслужена діячка мистецтв України 

- Роботи дуже сильні, дуже грунтовні. Мені було дуже цікаво і це вражало, що дуже юні діти писали дуже потужні, глибокі роботи. Були дві роботи, які вразили сюжетно дійсно до сльоз. Це дівчата, які отримали 1 та 2 місця в номінації «Проза».

Розвиток та підтримка дитячих талантів, спілкування, створення атмосфери, яка б спонукала учнів творити, мотивація до нових знань - це найголовніша мета конкурсу «Наш Гоголь» говорили його організатори та меценати. Переможці отримали дипломи лауреатів і призи за перше, друге та третє місця у номінаціях «Поезія» та «Проза».      

Катерина Фадєєва, учениця школи с.Орданівка Диканського району, лауреат конкурсу «Наш Гоголь»

- Раніше я жила у Донецьку, але, як кажуть, не було б щастя, та нещастя допомогло. Зараз у моєму рідному місті війна, але завдяки цьому я опинилася на чарівному хуторі, який описував сам Микола Васильович Гоголь – на хуторі поблизу Диканьки… я захоплююся Гоголем. Звичайно, він надихав мене.

Була на конкурсі й спеціальна відзнака від телеканалу «Центральний» за твір «Україна в творчості Гоголя». Нагороду отримала учениця 11-го класу Шишацького ліцею для обдарованих дітей.  

- Телеканал «Центральний» запрошує Карину Єланську, переможницю дитячої премії «Наш Гоголь», до участі в ефірі суспільно – культурної програми Марії Бойко «Про все». Чекаємо в гості.

Марія Бойко, голова журі, заслужена діячка мистецтв України

- Її робота серйозного університетського рівня і могла б претендувати на курсову роботу навіть на філфаці. Цікаве дослідження творчості Гоголя, життєвого шляху. Потужна, яскрава з глибокою аналітикою.

Карина Єланська, учениця 11-го класу Шишацького ліцею для обдарованих дітей  

- Їздила в інші села, в музеї, брала там інформацію про Гоголя та його родину, його творчість.

Цього дня жоден з учасників творчого конкурсу не залишився без грамот та подарунків. Самі ж організатори наступного року планують розширити номінації, до прози та поезії додавши ще й малювання. 

Стрічка новин