У Полтаві зіграли арії Антоніо Вівальді та кантату Джованні Перголезі «Скорботна Мати»

Твори італійських композиторів-класиків  виконали музиканти  камерного оркестру імені Дмитра Ахшарумова Полтавської обласної філармонії у супроводі з лауреатками міжнародних конкурсів, киянками Іриною Ушаньовою та Роксоланою Колісник.

«Скорботна мати» - відомий музичний твір Джованні Перголезі, італійського композитора, що жив в 18-тому столітті. Власне це духовні піснеспіви із тринадцяти частин, які звучать на католицькій месі напередодні Великодня. Це - музичний опис страждань та почуттів Марії, що бачить страдницьку смерть Сина.

Ірина Ушаньова-Рудько, співачка (сопрано)

- Ми дуже вдячні, що камерний оркестр сьогодні є нашим партнером, нам дуже подобається працювати, вони музиканти великого рівня. В нас було декілька репетицій і ми знайшли разом ідеальну емоцію, яку ми хочемо передати.

Ірина Ушаньова-Рудько та Роксолана Колісник навчались разом у Національній музичній академії України імені Чайковського в Києві, співали у оперній студії при академії. 

Роксолана Колісник, співачка (мецо-сопрано)

- Я просто підійшла і кажу: «Іра,мені так подобається, як звучить у тебе голос, а чи можемо ми з тобою спробувати, як ми з тобою разом будемо звучати? У мене є такий проект «Stabat Mater», я дуже хочу з тобою реалізувати його».

Роксолана Колісник - полтавка. Тож свою ідею вирішила втілити саме камерним оркестром Полтавської філармонії. Музиканти відгукнулись - адже вже тривалий час запрошують для сумісних концертів досвідчених та молодих виконавців з різних міст та країн.

Олег Тищик, диригент, директор Полтавської обласної філармонії

- Це нас спонукає до розвитку, до творчості, самоконтролю, пошуку нових форм. Думаю, це великий ріст і для оркестру, такі концерти з запрошеними артистами, і ще - ми показуємо Полтавщині нові обличчя.

Стрічка новин