Про порушення, конфлікти, недопрацювання

А ще недоліки процесу виборів Президента України з вуст поліцейських, спостерігачів, громадських активістів. 

Одна з найбільших дільниць Полтави №531 250 розташована на території  четвертої міської клінічної лікарні. Спостерігачка Наталія говорить - основні казуси пов’язані із неточними списками виборців. Внесені неповнолітні, мертві полтавці, ті, хто давно змінив адресу реєстрації. Дехто взагалі не знайшов свого прізвища. Тим, хто не проголосував через помилку цього разу, є шанс у другому турі. Для цього треба звернутись до районного відділу ведення державного реєстру виборців.

Наталія Врублевська, спостерігачка за виборами (виборча дільниця № 531250)

- Що відрізняє від інших попередніх виборів, 2014-го року, що прийшло дуже багато молоді. Багато приходять з дітками, показують сам процес голосування, старше покоління подає приклад молодшому, що треба приходити на вибори, все в наших руках. 

Представники Громадянської мережі ОПОРА розповіли - помітили організаційні незручності. 

Костянтин Донченко, координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Полтавській області

- На певних дільницях кількість бюлетенів є меншою за кількість виборців на цих дільницях. Це може стати порушенням в разі, якщо всі виборці прийдуть на дільницю. Відповідно, дехто з них може не реалізувати своє право на голос. 

А волонтери Громадянської кампанії захисту права на вибір, які теж спостерігали за процесом виборів, розповіли про порушення на дільниці №531 267.

Олег Слизько, координатор Громадянської кампанії захисту права на вибір у Полтавській області

- Голова виборчої комісії самовільно, не дочекавшись закриття дільниці о 20-тій годині, посеред дня почав розпломбовувати скриньку, діставати звідти бюлетені і рахувати їх, що є грубим порушенням Закону України про вибори України.  

Також волонтери кажуть - було більше недоліків, що можуть чинити тиск на право людини голосувати, ніж серйозних порушень законодавства. Наприклад, розвішані на стінах приміщення, де розташована дільниця, портрети кандидатів на пост Президента. 

Роман Грішин, заступник начальника відділу комунікації  ГУ НП в Полтавській області

- Станом на 20:00 поліція зареєструвала 94 повідомлення про порушення виборчого законодавства. Зараз ми вже маємо 2 кримінальних провадження. Це інцидент, зареєстрований сьогодні у Подільському районі міста Полтави, де на одній з виборчих дільниць міста чоловік викрав бюлетень для голосування. Також у місті Горішні Плавні спочатку 47-річний чоловік намагався винести бюлетень з виборчої дільниці, а потім розірвав його.

Стрічка новин