У Полтаві о 20-ій годині офіційно завершився процес волевиявлення громадян України на Президентських виборах-2019

Цьогорічне голосування в нашій області пройшло із незначними порушеннями, явка досить висока.

На цій вибочій дільниці о 19.30 людно. Ближче до закриття виборців стає ще більше. Андрій Лялік голосує вперше у своєму житті. Ділиться, чому на дільницю прийшов перед самим її закриттям.

Андрій Лялік, виборець

- Я тільки з дороги, вирішив швиденько прийти проголосувати, оскільки мав віддати свій громадянський борг щодо вибора Президента України майбутнього.

На цій виборчій дільниці о цій порі здебільшого студенти. Вони прийшли голосувати, коли приїхали в Полтаву. 

Максим Святодух, виборець

- Я тут вчусь, навчаюся, коли зміг, тоді й приїхав, спішив, щоб усе добре.

Спостерігач Марина Лупашко говорить: на їхній дільниці день минув спокійно.

Марина Лупашко, спостерігач

- У дільниці все пройшло за Законом, громадяни голосували, тобто ніяких порушень не виявлено. Найбільше людей, мабуть, було зранку, після 8 години десь години до 10.

О 19.55 з кабінки виходить Володимир Слободянюк. Він – останній виборець на цій дільниці.

Володимир Слободянюк, виборець

- Зробив свій вибір свідомо, можна сказати просто і все, більше нічого сказати не можу. 

Марина Покшіна, кореспондент

- О 20 годині, коли останній виборець вийшов з дільниці, вона закривається. Відтепер 1 тур виборів Президента України для людей закінчився.

Олексій Станчевський, експерт

- Коли останній виборець покидає виборчу дільницю, вона остаточно закривається на ключ і починається підрахунок голосів. Поки йде підрахунок, члени дільничих виборчих комісій не мають права покидати ту територію, ту кімнату, де ви знаходяться з виборчими бюлетенями. І починається підрахунок: скільки бюлетенів було використано, скільки було видано на руки, скільки було зіпсовано, усі нереалізовані бюлетені гасяться.

Після цього, за словами експертів,  за кожного кандидата складаються окремо всі бюлетні, здійснюється їх підрахунок, потім їх запаковують, складаються протоколи. Після цього голова комісії разом із секретарем і заступником беруть запаковані бюлетні і їдуть з ними до окружної виборчої комісії, звідки вони потрапляють до ЦВК. 

Стрічка новин