Немає декларації з лікарем, але допомогу надаватимуть і далі

З 1 квітня медична допомога тим, хто й досі не підписав декларацію із сімейним лікарем, буде надаватися, але 120 гривень на пацієнта, які мали виділятися з державного бюджету, не надходитимуть. Кошти від Національної служби здоров’я нараховуватимуться на лікування пацієнтів, які уклали декларації. 

З 1 липня почне працювати система діагностики за програмою «Безкоштовної діагностики». За направленням сімейного лікаря, який увійшов в базу даних Національної служби здоров’я, можна буде отримувати безкоштовну діагностику. Пацієнт зможе безкоштовно пройти обстеження на поширені хвороби внутрішніх органів, серця, легенів та найбільш поширені види онкології у чоловіків і жінок. 

Такі послуги надаватимуть як комунальні, так і приватні діагностичні центри, які укладуть договір з Національною службою здоров’я. Пацієнт сам обере, до якого медзакладу звертатися. На цю програму у Держбюджеті-2019 закладено 2 млрд грн. 

Віктор Лисак, директор Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА

- Є ті, які сьогодні перейшли рубіж 80%, – це Котельва, Гадяч, Кременчуцький районний центр і міський центр міста Лубен. Є ті, які мають рубіж більше ніж, в цілому області, це такі центрі ПМСД, як у Диканьці, Горішніх Плавнях, Карлівці, Глобиному, Лохвиці, ЦПМСД № 3, Засулля, Велика Багачка, Шишаки, Кременчуцький ЦПМСД №2. 

Наразі в Полтавській області створено 36 центрів первинної медико-санітарної допомоги. 74,2% жителів Полтавщини підписали декларації із сімейними лікарями. 

Стрічка новин