З ямами та без ремонту

Така дорога у селищі Малий Тростянець. У місцевих навіть виникла проблема із перевізником, який відмовляється виходити на маршрут. Останній, який мав довозити людей з Полтави до Малого Тростянця, висадив їх за 2 км до населеного пункту. Людям довелося пішки йти додому. Причина – незадовільний стан дороги. Тому люди зібралися разом з сільським головою, щоб вирішити проблему. Чим закінчилася розмова, знає Анна Ружін.

На цих фото – кадри з села Малий Тростянець. Пасажирів перевізник висадив на околиці, тож останні йшли пішки. Причина – поганий стан доріг.

Цього вечора біля магазину – зібрання. Прийшли місцеві та голова сільської Щербанівської сільської ради Ігор Процик. Говорили про поточні проблеми ремонтів доріг.  

Дорога, яка проходить через Тростянець, начеб-то – не на балансі ОТГ. І ремонтувати її за бюджетні кошти неможливо. 

Ігор Процик, Щербанівський сільський голова 

- Згідно чинного законодавства, на дороги обласного підпорядкування було спрямовано 700 млн. гривень. Це не дороги сільської ради. Я підтримую ваші звернення. І готовий направити в Кабінет міністрів. 

Сільський голова має звернутися, щоб перевести цю землю на свій баланс. 

Олександр Кукоба, мешканець с.Малий Тростянець 

- Виконком Щербанівської ОТГ звертався до Агенції місцевих доріг щодо ремонту дороги С-171959. Для надання дозволу на ремонт цієї дороги. У 2018 році за власний кошт, за кошти нашого ОТГ. Тоді були виділені кошти у розмірі 200 та 300 тис. гривень на ремонт цієї дороги. 

Погоджено, дозвіл надано. Але за кошти сільської ради зробили дорогу, яка належить до района, а не до ОТГ – стверджують місцеві. 

Ремонт дороги робили лише в селі Великий Тростянець. 

Олександр Кукоба, мешканець с.Малий Тростянець 

- І більше ніяких звернень та ремонтів протягом 2018 року не було. Це включаючи те, що звернення ваше було підписано вами 29 жовтня 2018 року. При тому, що люди бідкалися вже два роки. І ходили до вас в 2017 році, в 2018 році. Протягом 2019 року жодного звернення від Щербанівської сільської ради до агенції щодо надання дозволу не надходило. 

Під час зустрічі зачитали і звернення місцевого депутата Максима Брехнича. Чоловік неодноразово звертався до голови сільської ради з приводу дороги. Особисто Максим не зміг бути присутній.

- Я зробив письмові заяви на отриманя цих документів. І чекаю вашої відповіді. У мене з'явилося припущення, що ви як місцева влада не робили ніяких звернень до ОДА про передачу доріг на наш баланс. Якщо це так, то я і мої виборці відчувають, що нас намагаються обдурити. Жахливий стан цієї дороги заважає нам нормально пересуватися. І навіть став причиною загрози зриву пасажирських перевезень.

- Як ви тепер вчинили з нами? Ми вам швидко дорогу «там»-«сям», але до Великого довели дорогу, а тут непотреб. Ми тут жили, як ображені Богом люди. Ми самі зробили отут дорогу. Проектну документацію ви можете показати кому-небудь? Калькуляцію за оці дві дороги. Одна – мільйон триста, а одна – мільйон сто.

Дорогу робити Ігор Процик пообіцяв, але коли це буде - невідомо. 

Стрічка новин