Екологічна загроза нависла над мешканцями села Василівка, що у Кобеляцькому районі

З колишнього ангару для сільськогосподарської техніки планують створити склад, де зберігатимуть отруйні хімікати. Обурені селяни звернулись за допомогою до народного депутата України Артема Вітка.

Село Василівка, Кобеляцький район. Сто двадцять дворів, триста п’ятдесят мешканців. Ось тут, у приміщенні колишнього ангару для тракторів, представники агропромислового комплексу планують зберігати отрутохімікати, розповідають нашій знімальній групі селяни. Нікому нічого не повідомили, розпочали будівельні роботи.

Микола Блискун, голова Василівської сільської ради

- В результаті ми взнали, що там проводяться роботи з реконструкції цього складу, складу отрутохімікатів, де будуть зберігатись гербіциди, причому цей склад буде на три-чотири райони, міжрегіональний.

Жодних офіційних зборів, кажуть жителі Василівки, де б їм повідомили про будівництво, не було. Дізнались про факт вже потім. До слова, земля, де стоїть ангар, має статус «колективної власності». У п’ятиста метрах від потенційного складу - школа, дитячий садок, магазин. Корінний мешканець села Григорій Тараненко каже: таке ставлення образливе до сліз. 

Григорій Тараненко, мешканець села Василівка

- Усі ці агрофірми – це пряме знаряддя вбивства села і селян. В прямому сенсі. Ніякої межі немає. Вони гербіцидами обробляють усе на світі. Село, не село, вони заїхали, обприскали, здуло на село – їх це не хвилює. Одинадцять років діти кожного дня, усе село, усі люди, одинадцять років дихатимуть тією отрутою.

Також селяни розповіли - поряд тече ріка Красна, яка навесні може розлитись й «підтопити» сховище хімікатів.

Галина Вазерцева, мешканка села Василівка

- Якщо, припустимо, чи розіб’ється, чи лопне якась каністра, все це піде куди? Все піде в землю, в підґрунтові води, буде випаровуватись.

Наразі люди, мешканці Василівки та деяких сусідніх сіл, збирають підписи  проти будівництва складу. Вже - 120. Підтримати селян приїхав народний депутат України Артем Вітко. Каже, якщо з місцевою владою зупинити будівництво складу не вийде, поїдуть з селянами відстоювати справедливість у Київ.

Артем Вітко, народний депутат України

- Звичайно, я став на бік людей, на захист людей, і завжди буду так робити. Це мій прямий обов’язок. Я запропонував людям, щоб вони приїхали до Верховної Ради, висловили свою позицію. Тобто голос людей, щоб вся Україна почула, які свавілля сьогодні творять аграрні барони саме на Полтавщині.

Сергій Горденко, мешканець села Василівка

- Дякую велике Артему Вітку за те, що він у соціальній мережі відгукнувся буквально за 15-20 хвилин, за те, що за тиждень він сюди приїхав, зустрівся з громадою.

Тож поки що селяни складати рук не збираються та сподіваються на те, що складу з отрутохімікатами у Василівці не буде.

Стрічка новин