1 квітня – 210 років від Дня народження Миколи Гоголя

До ювілею письменника у Національному музеї-заповіднику Миколи Гоголя, що у селі Гоголево Шишацького району, заплановано чимало різноманітних заходів. Очікується, що до Гоголівської садиби завітає чимало гостей як з України, так і з-за кордону. Про останні приготування до ювілею та відкриття нового Гоголівського культурного центру розкажуть наші журналісти.

Колишня Василівка, а нині – село Гоголеве. Тут у родовому маєтку Гоголів-Яновських пройшли дитячі та юнацькі роки майбутнього генія світової літератури. Зараз Національний музей-заповідник Миколи Гоголя є перлиною туристично-рекреаційного кластеру «Гоголівські місця на Полтавщині». Гоголівський меморіал площею понад 30 гектарів – це синтез біографічного, літературного та побутового музею. І ті, хто не був тут деякий період часу, приємно здивуються облаштуванням та реконструкцією Національного музею-заповідника. Зараз поблизу батьківського будинку та флігеля тривають останні приготування до офіційного відкриття Гоголівського культурного центру. На першому поверсі розташувалася зала для урочистих подій. Різноманітні кінофільми на гоголівську тематику відтепер можна буде переглянути у сучасному глядацькому залі на 260 місць. Також тут відбуватимуться різноманітні культурно-мистецькі заходи. Другий поверх відведений під конференції та різноманітні стаціонарні і тимчасові  виставки.

Ірина Волошина, заступник директора з наукової роботи Національного музею-заповідника М.Гоголя

- Виставковий зал дуже потрібний нашому заповіднику, тому що в нас нараховується понад 12 тисяч музейних експонатів, але ми експонуємо менше навіть тисячі. І уявіть, який в нас багатий матеріал, і тепер є можливість показати ті надбання, дарунки, які подарували численні шанувальники творчості Миколи Гоголя.

Під час відкриття на відвідувачів чекає персональна виставка заслуженого майстра народної творчості України Євгена Пілюгіна «Гоголь та Італія». 

Поряд розміститься нова бібліотека, де надаватимуть й інтернет-послуги. «Ще десять років тому ми не могли про таке й мріяти», говорять науковці Національного музею-заповідника. 

Саме 1 квітня двері Гоголівського культурного центру гостинно відкриють для відвідувачів.

Ірина Волошина, заступник директора з наукової роботи Національного музею-заповідника М.Гоголя

- Ми очікуємо, що на відкриття приїдуть перші особи держави, області, гості з інших країн, акредитовані посли, представники району, гоголезнавці і учасники Міжнародної наукової конференції «Гоголя світ, Гоголь у світі». Ми є співорганізаторами разом з Полтавським педуніверситетом ім. Короленка.

Святкові ювілейні заходи не обмежаться відкриттям Гоголівського культурного центру. Тут виступатимуть театральні колективи, на території садиби діятиме чимало фотозон, відбудуться купальські ігри, свої вироби демонструватимуть народні умільці Полтавщини.

Лідія Єнко, директор Національного музею-заповідника М.Гоголя

- Всіх шанувальників творчості запрошуємо доторкнутися до пенат, до землі, до повітря, відчути цю красу, той подих, ту енергію, яка надихала нашого геніального майстра слова і разом з нами вшанувати пам'ять з нагоди Дня його народження саме у Гоголевому.

Стрічка новин