Теплого Олексія: традиції і прикмети свята

Теплого Олексія: традиції і прикмети свята

У православній церкві 30 березня відзначають "Теплого Олекси" - День святого Олексія, чоловіка Божого.

Святий Олексій народився в заможній родині, і всі пророкували йому багате і безтурботне життя. Однак Олексій в певний момент, увірувавши в Бога, вирішив присвятити себе служінню Всевишньому. За день до весілля він втік з дому і довгі роки провів у працях, молитвах, добрих справах, харчуючись лише милостинею. Через деякий час він повернувся додому і жив там в комірчині, оскільки батьки його не впізнали і всі роки продовжували оплакувати свого сина.

Цього дня працювати намагалися тільки вранці, а до вечора збиралися за столом всією сім'єю, щоб проводити зиму. У цей день прийнято ходити в гості до тещі. Цей день присвячувався березі - одному з найулюбленіших дерев в народі, символу миру і чистоти помислів. У цей день збирали березові бруньки. За столом у цей день всією сім'єю пили березовий сік або спеціально приготовлений медово-березовий узвар, або збитень.

У народі говорили 30 березня: "На Олексія - з гір потоки". Відомо, що в цей день зазвичай тала вода тече в річки з гір, і в деяких районах навіть можуть наступити паводки.

Народні прикмети на 30 березня

  • Тепло на Олексія - рік буде врожайним.
  • Якщо погода 30 березня прохолодна, то весна буде пізньою.
  • Багато талої води - прикмета до того, що буде не тільки хороший сінокіс, а й багатий урожай.
  • Гуси летять високо - чекай снігопаду.
  • Після Олексія, за прикметами, можна ячмінь сіяти.

Стрічка новин