В Україні можуть провести "перепис" домашніх і диких тварин

В Україні можуть провести "перепис" домашніх і диких тварин

Поки що знають приблизно тільки кількість сільськогосподарських тварин.

В Україні можуть провести "перепис" домашніх і диких тварин. Розроблено також проект спеціального реєстру. Поки що створені реєстри тільки сільськогосподарських тварин, без урахування тих, що є у домашніх господарствах.

Всього в Україні, за повідомленням Держпродспоживслужби, на обліку перебувають 3,8 млн. сільськогосподарських тварин, пише "Дзеркало Тижня".

Проте незабаром в Україні може запрацювати Реєстр домашніх і диких тварин. Відповідний законопроект зареєстрований на сайті Верховної Ради України.

Якщо законопроект підтримає Рада - в Україні почнуть враховувати і чіпувати домашніх і диких тварин.

Процедура чіпування не нова, кажуть у службі. "За кордоном розроблені і використовуються процедури ідентифікації різних тварин за допомогою мікрочіпа. Для собак і кішок передбачено введення мікрочіпа підшкірно між лопаток (по середній лінії в районі холки), коней - з лівого боку шиї", - йдеться в повідомленні. Маленьких і великих тварин ідентифікують різними чіпами. Законопроектом №9022 парламентарі хочуть зобов'язати власників домашніх і диких тварин оформляти ветеринарні паспорти. Ідентифікувати і реєструвати тварин буде спеціальна установа - Адміністратор Єдиного державного реєстру тварин.

Передбачається, що після прийняття законопроекту буде створено Єдиний державний реєстр тварин. Кожній ідентифікованій тварині присвоять унікальний номер, під яким вона буде в базі. Власники зареєстрованих тварин зможуть отримати виписку з реєстру безкоштовно.

Нагадаємо, у Полтаві створили донорську базу крові тварин. Тепер в єдиному реєстрі містяться дані про собак та котів, які можуть здавати кров

Стрічка новин