У полоні темряви

У будинках по вулиці Небесної Сотні, 79 А та 79 Б третій день немає електроенергії. Помешкання отримують його від Полтавського заводу хлібопродуктів. За борги підприємство відрізали від електропостачання. Через це і будинки залишаються без світла. Та ж ситуація сталась у січні, але тоді електроенергію вдалось повернути. Чому  знову мешканцям доводиться страждати? Дізнавалась Ірина Щербак.

- Ми живемо в будинку, у нас є діти. Ми відрізані від електроенергії, на сьогоднішній день без неї жити неможливо.

В січні, перед Різдвяними святами, ми знімали матеріал про відключення електроенергії у будинках по вулиці Небесної Сотні, 79 А та 79 Б. Їхні помешкання отримують електропостачання від Полтавського заводу хлібопродуктів. За борги підприємство відрізали від електрики. А страждати доводиться жителям. Тоді завдяки міській владі світло вдалось повернути. Через два місяці ситуація повторилась. 

- Ми ж не тварини. Взяли відключили, що хочете, те й робіть самі.

В будинках живуть пенсіонери, інваліди, які не в змозі вийти з квартир, та сім’ї з малими дітьми.

Сергій Якубенко, житель будинку по вул.Небесної Сотні, 79 б

- Ніхто не попереджував. А в мене йде електричне отоплення. Тобто, від електрики все в мене живиться, немає ні газу, нічого. Відповідно, зараз перепади температури, дитина маленька і все. Таке відчуття, що в цій країні ти нікому не потрібний.

Наразі мешканці хочуть лише одного: аби їх від’єднали від Полтавського комбінату хлібопродуктів. 

Ірина Матяш, жителька будинку по вул. Небесної Сотні, 79 а

- Потрібно, щоб нас відключили від КХП і передали на баланс. Ми готові посприяти цьому. Ми знаємо, що нам для цього потрібно, нам потрібно виносити лічильники на площадку. Ми готові до цього. Ми озвучили це.

Жителі всіляко намагаються зв’язатись з керівництвом підприємства. Проте, далі прохідної пройти їм не вдається. На вході в комбінат висить ось таке оголошення. 

- «Шановні мешканці, щодо відключення електроенергії прохання звертайтеся до ПАТ «Полтаваобленерго»

В «Полтаваобленерго» нам повідомили: вони не відповідають за постачання електроенергії. 

Тетяна Ярченко, представник ПАТ «Полтаваобленерго» 

- У нас по реформі розділилась функція постачання і розподілу електроенергії. Ми є системою розподілу. А постачальником в нас у Полтавській області є ТОВ «Полтаваенергозбут» для побутових споживачів. По даному споживачу, хлібокомбінату постачає електроенергію «Укрінтеренерго».

Ми зателефонували в Державне підприємство зовнішньоекономічної діяльності «Укрінтеренерго». Відповідь була наступною: 

ДПЗД «Укрінтеренерго»

- В усному вигляді ми не надаємо ніякої інформації. Офіційно на електронну пошту, будь ласка, з Вашими питаннями.

Інформаційний запит надіслали. І поки чекаємо відповіді, зв’язались з новопризначеним директором комбінату хлібопродуктів Петром Гоголем. Він зазначив: готовий вирішувати цю проблему. 

Петро Гоголь, директор ДП «Полтавський комбінат хлібопродуктів»

- Як цю проблему вирішити? Ну, серйозне питання, адже цим ніхто не займався - ніколи. Все пустили напризволяще. Друге, це рішення питання буде. В 16:00 буде нарада для вирішення цього питання.

До чого домовляться керівники, дивіться в наших наступних випусках «Новин».

Стрічка новин