Конкуренти, сутички та типові порушення

Представники ОПОРИ підбили підсумки спостереження за виборчою кампанією в межах Полтавської області. Результати повідомили на прес-конференції.

Напередодні першого туру виборів Президента України громадська мережа ОПОРА підбила підсумки виборчої кампанії на Полтавщині. Зокрема говорили про візити різних кандидатів. З початку виборчої кампанії нашу область відвідало 15 претендентів на посаду керманича держави. 

Костянтин Донченко, координатор Громадської мережі ОПОРА 

- По активності команд кандидатів – найбільш активними були команди Петра Порошенка, Юлії Тимошенко та Олега Ляшка. Щодо зовнішньої реклами, то активність проявляли Володимир Зеленський, Петро Порошенко та Юлія Тимошенко. Інші кандидати – менш активні.

Далі мова йшла про політично-виборчі конфлікти, які виникли на території регіону.

Ігор Литвиненко, комунікаційник Громадської мережі ОПОРА 

- Найбільша конфліктна ситуація, яка трапилась на Полтавщині, – це відбулась сутичка між представниками Нацкорпусу та правоохоронцями під час візиту Петра Порошенка до Полтави, що відбувся 16 березня.

Повідомили під час прес-конференції і про порушення виборчого законодавства. Загалом представниками ОПОРИ було складено 43 заяви до поліції. 42 стосувались порушення у веденні агітації, ще 1 – на дії окружної виборчої комісії №149. 

Костянтин Донченко, координатор Громадської мережі ОПОРА 

- В середньому кожна окружна виборча комісія має 200 виборчих комісій. Згідно закону, вони мають їх оприлюднювати і давати до них вільний доступ і на сайті ЦВК. Це було звернення щодо цього, що вони не мали вільного доступу до цієї інформації. Поліція склала протокол.

30 березня – «день тиші», будь-яка передвиборча агітація заборонена. ОПОРА контролюватиме, аби жодна політична партія не порушила чинного законодавства

Стрічка новин