Геній з душею козака

Так називають Миколу Гоголя сучасні літературні критики. Театральний вечір, присвячений 210-річчю від Дня народження письменника провели в Полтавській обласній бібліотеці імені Котляревського. Говорили про містику, драматургію та фантастику в творах Миколи Гоголя.

- Був він розважливий, поваги до старших і начальства не проявляв, здоров'я мав, скоріше, слабке. У той час кар'єру можна було зробити в Петербурзі, але вирушає він до Північної Паміри.

Так починається театральний вечір у бібліотеці. Мета його, за словами організаторів, представити Миколу Гоголя, як актора та драматурга-новатора. Ведуча розповідає про сценічне життя його творів на полтавських сценах. Наступною перед публікою виступає доктор філологічних наук, професор Ольга Ніколенко. Вона говорить: у Миколи Гоголя були не схожі, ні на чиї, риси творчості. 

Ольга Ніколенко, доктор філологічних наук, професор

- Микола Гоголь – це унікальний геній. І Олесь Гончар назвав його «великим генієм українського народу», і він ніс український дух, українське слово, українські традиції у світову культуру і літературу. І тому, і досі ми схиляємося перед пам'яттю Гоголя, як перед тією людиною, яка розкрила світу іще не відому раніше Україну. Гоголь був представником романтизму, і він прокладав шляхи для реалізму. Тому Гоголь у собі уособлює ту людину, яка змогла показати світу різні течії.

У залі присутні студенти аграрно-економічного коледжу. Серед них Анастасія Міняйло. Дівчина ділиться: любить, здебільшого сучасну літературу. Утім, твори Миколи Гоголя – виняток. 

Анастасія Міняйло, студентка аграрно-економічного коледжу

- Я вважаю, що це дуже важлива постать для України, внесла в історію української літератури дуже важливу роль. І є невід'ємною складовою нашої України.

А це - Ангеліна Артеменко. Вона також захоплюється творами письменника. Особливо, за словами дівчини, їй подобаються екранізовані роботи автора.

Ангеліна Артеменко, студентка аграрно-економічного коледжу

- Він вніс важливий внесок в українську літературу, він є земляк Полтавщини, він з Миргороду. Писав про містику й містичну культуру.

Далі присутнім розповіли про щорічний відкритий регіональний фестиваль театрального мистецтва «В гостях у Гоголя». У кінці прозвучали уривки з творів письменника.

Стрічка новин