«Підйом» для сільської молоді або як «розбудити мрію»

У селі Світлогірське Кобеляцького району провели соціальний мотиваційний проект «Підйом» для учнівської молоді із сільської місцевості. Сто п’ятдесят молодих мешканців із семи областей України презентували свої екологічні та соціальні проекти, покликані покращити життя в їхніх рідних містах, селах та громадах. 

Проект проводять вдруге. Організатори та меценати  проекту - представники агропромислового холдингу «Астарта-Київ», Кабінету міністрів України,  благодійники  фонду «Повір у себе», активісти Української академії лідерства. Три дні молодь провела у Світлогірському, на базі відпочинку «Берег». Програма табору інтенсивна: уроки лідерства та проектного менеджменту від «уалівців», командна розробка власних проектів, їхня презентація.

Аліна Зарва, учасниця проекту «Підйом» (с. Вишневе)

- Наш проект - це пришкільна ділянка, шкільна спортивна зона. Ми хочемо створити місце, щоб діти могли займатися спортом. Там має бути маленьке футбольне поле, майданчик для волейболу, бадмінтону, зона відпочинку та фотозона. У нас є майданчик, але він в поганому стані, і діти можуть там травмуватися, це небезпечно. 

Надмета проекту - надихнути школярів й студентів змінювати світ на краще, починаючі із зміни рівня життя власної громади. Тут -  викрешують характер лідера, який не лише керує людьми, але йде попереду, показуючи гідний приклад.

Олександра Брашовецька, менеджер проектів Української академії лідерства

- Те, що найбільше вражає, це те, що діти, молодь - думають не про себе. Вони думають про тих, хто є в їх громаді, про їх близьких, думають про дітей, які будуть молодші після них, вони сміливо кажуть про те, що «ми зараз закінчимо школу, поїдемо вчитись в університет, але ми хочемо, щоб діти, які вчаться, які зараз молодші за нас, вони мали більше можливостей, ніж ми. 

Автори сімнадцяти ідей отримали фінансову підтримку. Ці хлопці й дівчата повернуться додому, аби втілювати проекти у реальність. Відзвітують учасники в червні, на форумі молодих державотворців в Києві.

Анатолій Таранушич, заступник генерального директора агрофірми «Добробут» (агропромхолдинг "Астарта")

- Ті кошти, які сьогодні, скажу таким словом, діти завоювали на цьому конкурсі, в цьому таборі «Підйом», вони в подальшому повинні будуть втілені в життя. І вони відобразяться в тих проектах, які будуть реалізовані в майбутньому. 

Лілія Марачканець, керівник відділу корпоративного партнерства агропромислового холдингу «Астарта»

- Ми відзначили 17 ідей, рекомендували їх до фінансування, із загальної кількості -  45. Це було надзвичайно важко. Критерії у нас були дуже прості - це реалістичність ідеї, її сталість, подальший розвиток, її креативність, її соціальний вплив на громаду. 

Михайло - майбутній інженер із Кобеляк. Вчиться у столиці на інженера. Його проект рекомендували до фінансування. Юнак мріє забезпечити місцеві учбові заклади власноруч сконструйованими електровелосипедами.

Михайло Ісип, учасник проекту «Підйом» (м. Кобеляки)

- У школярів і студентів немає як такого альтернативного виду транспорту, а електровелосипед  - це корисно для здоров’я, це не шкідливо для екології, і це досить таки бюджетно. 

Організатори кажуть, проектанти, які не отримали коштів, не мають розчаровуватись. Як показала минулорічна практика, багато ідей, що пролунали на «Підйомі» вже успішно реалізовані. Це як проекти призерів, та і ті, хто не отримав фінансової підтримки. А найголовніше - досвід та мотивація.

Стрічка новин