Сьогодні, 27-го березня - Міжнародний день театру

Режисери, артисти, сценаристи, декоратори та просто шанувальники театральної творчості відзначають це свято у всьому світі. На прем’єрі дитячої вистави «Півтори жмені» у Полтавському академічному обласному театрі ляльок побували цього дня наші журналісти.

Вісім прем’єр - у рік, хоча норма - чотири. Керівництво театру говорить: намагаються максимально часто оновлювати репертуар, впроваджувати нові сценічні прийоми, аби порадувати малюків та школярів - покоління, яке все складніше здивувати. 

Тетяна Вітряк, директорка Полтавського академічного обласного театру ляльок

- Сучасні діти настільки активні, настільки мобільні, вони володіють гаджетами, новітніми технологіями, і якщо ми не встигаємо за розвитком їхнього сприйняття, їм просто нецікаво. 

Повчальну казку, що занурює глядачів  у світ карпатської природи, поставили в Полтаві вперше. Вона, кажуть лялькарі,  вчить дітей жертовності, співчуттю та критичному мисленню.

Владислав Могилат, керівник літературно-драматургічної частини

- Відбивається від отари дві овечки – мама зі своїм сином. Чому відбивається? Тому що в організмі мами не вистачає солі. А сіль потрібна сільськогосподарським тваринам для підтримання життєвого балансу, адже рослинний корм дуже бідний на хлор і натрій. 

Ягня рушає у мандри, аби здобути жменьку солі. Під час подорожі зустрічається із тваринами, що уособлюють людські пороки - жадібність, забобонність, хизування. Врешті вчиться діяти самостійно.

Олександр Іноземцев, режисер-постановник

- Дуже ніжна вийшла п’єса. Вона така дитяча, лірична, про перше почуття, про першу любов, про усвідомлення, хто така мама.

Композитор  вистави - Олег Шеременко, художник-постановник - заслужений художник України Василь Безуля.

Стрічка новин