Переможець Всеукраїнського конкурсу

Студент із Полтавського національного педагогічного університету Дмитро Хмелевський посів 2 місце на Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт із спеціальності «Науки про Землю». Пройшов він в Одесі. Досліджував хлопець води річки Ворскли. 

Дмитро Хмелевський – студент 2 курсу історичного факультету Полтавського національного педагогічного університету. Він оприлюднив результати своїх досліджень, які провів на річці Ворскла та став переможцем Всеукраїнського конкурсу наукових робіт. Хлопець працював над роботою не один рік. І цого разу став другим в Україні серед 24 претендентів. 

Дмитро Хмелевський, переможець Всеукраїнського наукових робіт зі спеціальності «Науки про Землю (гідрометеорологія)»

- Про температуру річки Ворскли, як вона змінювалася взимку, весною, восени. І найголовніше – це зараз актуальне питання, проблема глобального потепління, і, тобто, вирішення цієї проблеми.

За словами студента, вони разом із науковим керівником Вірою Смирновою зібрали усі дані з центрального гідрометцентру. Показали їх на графіках. Та виявили багато проблем, зокрема, цвітіння води.

Дмитро Хмелевський, переможець наукових робіт зі спеціальності «Науки про Землю (гідрометеорологія)»

- Процес цвітіння, або власне науковою мовою, евтрофікація, досить делікатний та складний, і з різних боків він такий диференційований і неосяжний, але все ж таки певні дослідження з цієї теми можна провести.

Досліджував Дмитро Хмелевський води Ворскли у різних місцях: Сумах, Охтирці, Кобеляках та у Нижніх Млинах. На останній локації, за словами студента, було найважче, адже там дамба та постійні водовороти. Утім, результат конкурсу, переконаний хлопець, довів, що зусилля були немарними.

Дмитро Хмелевський, переможець наукових робіт зі спеціальності «Науки про Землю (гідрометеорологія)»

- У цій роботі досить ґрунтовно та змістовно описані всі процеси, є новизна, актуальність. Актуальність, в першу чергу, це для проблеми аграрного комплексу, тобто, як ми знаємо, що ведеться інтенсивне ведення сільськогогосподарства та в річку викидається велика кількість фосфатів, тим самим, забруднюючи її. Плюс глобальне потепління, підвищується температура клімату і відбувається процес цвітіння води.

Саме ці дослідження і представив Дмитро Хмелевський на конкурчі в Одесі. За словами хлопця, такою роботою в Полтавській області ще не займався ніхто. 

Стрічка новин