Нові прапори для Полтави

Традиційно добру справу щоквартально робить нардеп Юрій Бублик. Він разом зі свою командою оновив державні стяги на в'їзді та виїзді з міста.

Це – площа перед Київським залізничним вокзалом. На щоглі майорить старий синьо-жовтий стяг. За ініціативи народного депутата України Юрія Бублика його замінюють. Роблять це за допомогою крану.  Ідея зародилася ще в 2014 році, коли почалася війна на Сході.

Юрій Бублик, народний депутат України 

- Перші щогли були встановлені тут на Київському і Південному вокзалі. Далі ми облаштували такими щоглами з державним прапором усі в'їзди у місто Полтаву, як то в Полтаві говорять: «Щоб ніхто не сумнівався, що Полтава – це Україна, якщо що!». І з усіх сторін майорить державний прапор, на жаль, ні органи місцевого самоврядування про це не дбає, ні державної політики в цьому напрямку немає.

Тому команда Юрія Бублика і започаткували цю традицію. Змінюють прапори за допомогою крану. Сьогодні на ньому до верху щогли підіймається Олексій Кабушко і Олександр Бублик. Чоловіки швидко замінюють старий стяг на новий. 

Олексій Кабушко, волонтер, батько загиблого добровольця російсько-української війни – Мирослава Кабушка

- Я – патріот, патріот України, а прапор України – це святиня нашої держави. Я, коли почалася війна, я майже з перших місяців почав їздити волонтером на АТО, на війну. Майже до цих під я співпрацюю з волонтерською командою.

Для Олексія Кабушка такий досвід перший. А для Ковалівського сільського голови Олександра Бублика - це вже традиція замінювати та встановлювати нові прапори.

Олександр Бублик, Ковалівський сільський голова

- Відчуття енергійні, позитивні, класні. Взагалі, хоч трішки висоти боюся, але це прапор, з ним я завжди крокую по життю і в серці. І навіть висоти не боюся, щоб таку добру справу зробити. 

А це вже – в'їзд до Полтави поблизу Тахтаулового. На щоглі майорить старий прапор. Вішали його ще восени, а тепер будуть змінювати.

Андрій Олефіренко, доброволець російсько-української війни, помічник Юрія Бублика

- Якщо влада цього не робить, то мусить хтось робити. Коли доводилося бувати за кордоном, то там на кожному кроці, ті країни, в яких я перебував торочать про свою самоідентифікацію: прапори, герби. У нас в Україні, це, на жаль, не так поширено. Тож, мусимо це починати, це робити.

Всього є 6 щогл. Найближчим часом планують встановити ще одну з прапором у Ковалівському напрямку. 

Стрічка новин