Монетизація субсидій та пільги для українців

У Києві відбувся брифінг Міністра соціальної політики. Андрій Рева розповів про монетизацію субсидій в дії. За його словами, субсидії на оплату комунальних послуг у березні на загальну суму 5,7 мільярда гривень отримали понад три мільйона домогосподарств. 

Виплати проводилися через Пенсійний фонд або відділення «Ощадбанку». Сам же Пенсійний фонд вже завершив виплати монетизованих субсидій на суму близько 4 мільярдів гривень. «Ощадбанк» виконав виплати приблизно на 75%. Андрій Рева наголосив, що тепер субсидіант, отримавши субсидію готівкою, має сам розраховуватись за спожитий газ, тепло, воду, електроенергію тощо. А з боржниками будуть боротися. 

Андрій Рева, Міністр соціальної політики України

- За теперішнім законодавством, якщо людина має заборгованість понад один місяць на суму більше 340 гривень, ми не призначаємо їй субсидію на наступний період, допоки вона цей борг не погасить. Після того, як людина сплатить цей борг, їй може бути призначена субсидія. Але я думаю, що ми внесемо зміни до постанови, і той, хто допускав прострочення оплати, маючи на руках гроші, вони на наступний рік отримуватимуть субсидії уже в безготівковій формі.

Стрічка новин