Бути чи не бути нічній торгівлі алкоголем?

На сайті міської ради є петиція і вже проект рішення на підтримку заборони. Але чи підтримають це рішення депутати та полтавці, і коли це буде – знає Анна Ружін.

На сайті Полтавської міськради опубліковано проект рішення регуляторного акту щодо заборони продажу алкогольних та слабоалкогольних напоїв у нічний час. Автором проекту є депутат Едуард Волков.

Едуард Волков, автор проекту, депутат Полтавської міської ради

- Полтава катастрофічно рухається в плані розповсюдження алкоголю в нічний час. Контроль за тими магазинами, які продають алкоголь, - це як і наші місцеві підприємства, так і всеукраїнські мережі, які взагалі не звертаються до міської ради за будь-якими погодженнями і за режимом роботи.

Проект рішення передбачає заборону продажу алкогольних та слабоалкогольних напоїв (крім закладів ресторанного господарства) на території Полтави з 22-ї до 8-ї години. Управління адміністративних послуг Полтавської міськради має довести це рішення до усіх суб’єктів господарювання, а також до Головних обласних управлінь ДФС та Національної поліції. У свою чергу підприємці мають попередити про це споживачів.

Едуард Волков, автор проекту, депутат Полтавської міської ради

- Якщо ми орієнтуємося і у нас європейський вектор розвитку, то приклад світових країн, таких, як Фінляндія, Швеція та Швейцарія, Італія, Франція, Австралія та деякі інші. Тут немає жодної дискримінаційної складової щодо наших місцевих підприємців, яких ми, які міська влада повинні і будемо підтримувати. 

В аналізі регуляторного впливу цього проекту є статистичні дані від поліції та ДФС:

У 2017 році кількість скарг від мешканців міста, пов’язаних з порушеннями тиші у нічний час, складала 557. У 2018 - 588.

У 2017 році скоєно 4303 адміністративних правопорушень у нічний час. Із них у стані алкогольного сп’яніння - 1353. У 2018 році ці цифри складали 5798 та 901 відповідно.

Така ж ситуація із кримінальними правопорушеннями та домашнім насильством. Щороку показники зростають. 

У поліції підтвердили цю статистику. 

Катерина Григоренко, прес-офіцер управління патрульної поліції у Полтавській області 

- Переважна кількість правопорушень у сфері публічної безпеки вчиняється у стані алкогольного сп'яніння. У 2018 році патрульними було складено 1181 адміністративний матеріал за розпивання пива, алкогольних напоїв у заборонених законом місцях. Або поява у громадских місцях у п'яному вигляді. На фоні алкогольного сп'яніння виникають конфлікти, на які патрульні поточного року виїджали 2500 разів. 

Така практика є в інших містах. І починає впроваджуватися на Полтавщині. Але чи запровадиться таке у місті – поки що невідомо. Проект має пройти ще не один етап. Серед яких – подання пропозицій, громадські слухання, консультації. Остаточне рішення мають прийняти депутати на сесії міської ради.

Стрічка новин