Охоронців "Полтававодоканалу" навчали тактиці дій в екстремальних ситуаціях і протидіяти правопорушникам-терористам

Охоронців "Полтававодоканалу" навчали тактиці дій в екстремальних ситуаціях і протидіяти правопорушникам-терористам

У "Полтававодоканалі" пройшов семінар-нарада для працівників служби охорони. Фахівці Управління СБУ, спеціалісти-вибухотехніки ГУНП області та представники поліції охорони в Полтавській області навчали персонал підприємства методам виявлення правопорушників і диверсантів на території об’єктів. Також охоронці водоканалу навчалися виявляти вибухонебезпечні предмети.

Черговий семінар провели днями на території виробничої бази підприємства, а практичну його частину на периметрі водозабору №1.

Теоретична частина наради стосувалася понять законодавства у сфері охорони праці, медичної підготовки, цивільної оборони, тероризму, аспектів пропускного режиму на об’єктах водоканалу, а також алгоритму дій керівного складу структурних підрозділів підприємства та охоронців при виявленні вибухонебезпечних пристроїв, виробів і речовин.

Наші охоронці зобов’язані постійно підвищувати свій професійний рівень, вдосконалювати забезпечення пропускного режиму на об’єктах, які охороняються. Адже в будь-який момент, під час несення служби, може виникнути небезпечна ситуація, терористи можуть спробувати проникнути на наші об’єкти. Тому охоронці мають постійно тренувати в собі пильність, відповідальність на дорученій ділянці роботи. Однак, вимоги керівництва послідовні тільки при проведенні якісного і ґрунтовного навчання підлеглого персоналу, тому з цією метою ми і проводимо подібні навчання раз на квартал, – пояснив начальник служби з інформаційної безпеки та охорони "Полтававодоканалу" Володимир Ворожко.

Консультант начальника Управління СБУ в Полтавській області по взаємодії з питань антитерористичної діяльності Ольга Кропивка роз’яснила охоронцям поняття тероризму, а також те, як виявляти і попередити злочинну діяльність диверсантів у разі їхнього проникнення на об’єкти комунального підприємства:

У "Полтававодоканалі" на балансі сім об’єктів критичної інфраструктури. Це водозабори, Супрунівські та Затуринські очисні каналізаційні станції. Природньо, що в таких уразливих місцях можливі випадки антидержавних провокацій та терористичних актів, які потрібно вміти попереджувати. У нас добре налагоджений контакт з Полтавським водоканалом, завдяки чому ми спільно відпрацьовуємо алгоритми дій у разі виникнення небезпечних ситуацій, – розповіла Ольга Кропивка.

На семінарі детально розповідали про організацію упровадження пропускного режиму на об’єктах водоканалу:

Потрібно постійно відпрацьовувати в собі уважність та знати чіткий порядок дій у разі проникнення сторонніх осіб на територію комунального підприємства. Тож ми нагадали охоронцям водоканалу про правила використання охоронно-пежежної та тревожної сигналізації, про те, як правильно взаємодіяти з працівниками поліції охорони. Лише сумісними зусиллями ми можемо ефективно протидіяти правопорушникам та злочинцям на об’єктах водоканалу, що охороняються, – пояснив заступник командира батальйону поліції охорони Управління поліції охорони у Полтавській області Ігор Іванюк.

Під час семінар-наради спеціаліст-вибухотехнік вибухотехнічної служби ГУНП в Полтавській області Павло Визір продемонстрував охоронцям криміналістичну колекцію вибухонебезпечних предметів, речовин і виробів, та пояснив алгоритм дій виробничого персоналу і охоронців у разі їх виявлення:

– Від роботи охоронців великою мірою залежить безпека не лише об’єктів, які вони охороняють, а й життя людей, які опинилися поруч із вибуховими пристроями. Тому дуже важливо вміти розпізнати такий пристрій, вчасно викликати поліцію та вибухотехнічну службу, аби уникнути жахливих наслідків можливого вибуху, – розповів Павло Визір.

Під час практичної частини семінару водоканалівці разом з представниками правоохоронних органів, з метою ефективнішого засвоєння викладеного фахівцями теоретичного матеріалу, змоделювали ситуацію з проникненням на об’єкт терориста з вибухівкою.

Охоронцям продемонстрували на практиці дії, які має в такому випадку вчинити черговий на посту, а також фахівці і спеціалісти за напрямками. Для цього залучили такий технічний засіб, як "тривожна кнопка", наряд групи затримання поліції охорони, кінолога зі службовою собакою та спеціалістів-вибухотехніків із пересувною криміналістичною лабораторією.

Після обстеження території, затримання "терориста", виявлення муляжа вибухового пристрою, спеціаліст-вибухотехнік транспортував підозрілий предмет на безпечну відстань і знешкодив його. Для підриву предмету використали заряд малої потужності.

У "Полтававодоканалі" працюють 59 працівників служби охорони. Вони охороняють 12 об’єктів системи водопостачання і водовідведення Полтави і Полтавського району. Отже, ці працівники мають бути підготовленими до будь-якої нештатної ситуації. Тому добре, що ми сумісно з поліцією, вибухотехніками та з Управлінням СБУ в Полтавській області на системній основі планово проводимо такі навчання. Тим самим підвищуючи кваліфікацію наших працівників, які виконують і виробничі функції, і функції з охорони об’єктів, майна та обладнання. А все це забезпечує роботу підприємства в цілому, – підсумував заступник генерального директора КП ПОР "Полтававодоканал" Сергій Циб.

Стрічка новин