Свобода від наркотичної залежності - головне бажання

Хімічна залежність від наркотиків, кажуть медики, руйнує особистість, викривлює характер та світосприйняття залежної людини. Той, хто спробував наркотик, все життя буде відчувати психологічний потяг до речовини. Про шляхи психологічної реабілітації та свободи від залежності - у сюжеті. 

Наталії  - тридцять дев’ять. Тут, у Полтаві, мати десятирічного сина почала життя заново. Сама родом з Криму, жінка мешкала у Дніпрі. Посварилась з батьками, розлучилась з чоловіком, майже цілодобово працювала продавчинею. Потрапила у погану компанію. Спробувала наркотик. Збагнула, що без допомоги загине сама - лишить сина сиротою.

Наталія Брадовська, подолала хімічну залежність та депресію

- Мені потрібна була дуже сильно психологічна допомога. В мене почалась довга депресія. Абсолютна байдужість до всього, у тому числі до дитини навіть. Мене це так налякало, що я звернулась за допомогою. Кажу, допоможіть, бо я їду з розуму. 

Їй порадили звернутись до Благодійної організації «Світло надії». Жінці дозволили пожити в центрі адаптації, влаштували дитину у школу, допомогли з тимчасовою реєстрацією. Наталія змогла пройти реабілітацію від залежності.  Багато працювала із психологом. Нині - має постійну роботу та житло.

Психолог Світлана Большева говорить - головне, без осуду і приниження підтримати людину, навчити її, як діяти в елементарних життєвих ситуаціях типу співбесіди  при працевлаштуванні, знайти з нею внутрішній стимул жити й радіти життю.

Світлана Большева, психолог, програмний спеціаліст БО «Світло надії»

- Це знайти разом з клієнткою способи рішення ситуації , показати,які будуть позитивні зрушення, якщо вона буде робити певні кроки, і які будуть негативні наслідки, якщо вона ці кроки робити не буде. 

Також треба збагнути, чому саме людина вживала. Що це - спосіб самоствердження, зняття стресу, пошук друзів. І - знайти альтернативний спосіб долати  життєві труднощі.

Вікторія Мирошниченко, керівник Центру соціальної адаптації БО «Світло надії»

- Дуже індивідуально. Люди дуже різні. Комусь треба починати від того, щоб вчасно чистити зуби, для інших важливий крок – офіційне працевлаштування. Хтось відновлюється кілька місяців, інший потрібний рік. 

Головне аби адаптуватись, каже керівниця центру соціальної адаптації , потрібне бажання людини.

Стрічка новин