В гості до нацгвардійців

До 5-ї річниці з дня створення Національної гвардії України у Полтавському батальйоні провели день відкритих дверей. Гостями військової частини 3052 стали учні Полтавського міського багатопрофільного ліцею №1 імені І.П. Котляревського. Мета зустрічі – утвердження в свідомості молодих громадян об’єктивної оцінки ролі українського війська в українській історії. 

На плацу військової частини – учні ліцею. Їх екскурсія розпочинається звідси. Тут учням розповідають про саму частину та завдання, до яких залучається військова частина і Національна гвардія України в цілому.

Показали і можливості службових собак. Пси демонстрували виконання різних команд, пошук речей та затримання злочинця. У чотирилапих так проходять будні.

У спортивній залі підготували цілу виставку зброї. Тут – різноманітні зразки воєнного спорядження та амуніції бійців. Кожен екземпляр показали та розповіли про нього.

- Вищої ступені ураження пістолет Макарова. Теж 9 міліметровий. Це вже вогнепальна зброя. Це є індивідуальною зброєю. Вона призначена для ураження сил противника на коротких дистанціях. До 50 метрів.

Школярі могли потримати в руках бойову зброю та сфотографуватися. Відчути себе у ролі військових гості могли і за кермом техніки. Цього дня - можна. На день відкритих дверей завітали і батьки загиблих військовослужбовців, які разом із капеланом та нацгвардійцями вшанували пам’ять загиблих на Сході нашої держави.

Ігор Мочалов, батько загиблого

- Зараз просто потрібно нагадувати про те, що йде війна. Надавати шану і полеглим, і надавати шану живим хлопцям. Це дуже важливо для них. Вони повинні відчувати підтримку і бачити. Про них пам'ятають, їх шанують. Це дуже важливо для них. 

Вихованці ліцею подарували фото загиблих бійців та папки з інформацією про них. Учні пообіцяли, що невдовзі знову завітають до частини. 

Адже є частими гостями, бо тісно співпрацюють з військовослужбовцями. 

Ярослава Гудзь, учениця Полтавського ліцею №1 ім.І.Котляревського

- Дуже часто влаштовуємо їм невеличкі свята, даруємо подарунки. Дуже часто займаємося спільною благодійністю, передаємо речі.  І просто спілкуємося. Маємо дуже багато спільних фото та спільних спогадів. 

Стрічка новин