Поліція Полтавщини зареєструвала 183 повідомлення про ймовірні порушення у виборчій сфері

Поліція Полтавщини зареєструвала 183 повідомлення про ймовірні порушення у виборчій сфері

За даними управління превентивної діяльності, за весь період передвиборчих перегонів відносно порушників виборчого законодавства складено 34 адміністративних матеріали. 143 інформації, які надійшли до поліції від спостерігачів та громадян, не підтвердилися.

28 протоколів – за недотримання порядку виготовлення та розповсюдження друкованих матеріалів передвиборної агітації різних політичних партій без відповідних реквізитів (ч. 2 ст. 212-13 КУпАП). 

Три – за порушення порядку розміщення агітаційних матеріалів та політичної реклами (ст. 212-14 КУпАП). Серед задокументованих порушень у цій сфері також є 3 дрібних хуліганства (ст. 173 КУпАП). 

За цей період до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесені відомості щодо 5 ймовірних кримінальних правопорушень, пов’язаних з виборчим процесом. 

Нагадаємо, що 2 провадження відкриті за ймовірними фактами підкупу виборців (ст. 160 Кримінального кодексу України), що мали місце у Полтаві та Кременчуці; одне завідомо неправдиве повідомлення про підкуп виборців (за ст. 383), один факт ймовірного порушення авторського права при здійсненні  передвиборної агітації (ст. 176) та шахрайства (ст. 190). 

Стрічка новин