Міністр інфраструктури України Володимир Омелян приїхав з інспекцією

Він перевірив хід будівництва бетонки Дніпро-Решетилівка та зведення дворівневої транспортної розв'язки в Кобеляцькому районі на перетині автошляхів Полтава-Олександрія та Дніпро-Решетилівка. Проект реалізується в рамках реконструкції автодороги державного значення Н-31 Дніпро-Царичанка-Кобеляки-Решетилівка.

Бетонна дорога в Кобеляцькому районі – перша з сучасних цементобетонних доріг, які будуються за останні десятиліття. Товщина лише верхнього шару покриття – 26 см.

- Оце ж така товщина - це верхній шар.

На будівництві працює три підрядних організації. Одна з них – турецька компанія «Онур». У своїй лабораторії досліджують зразки матеріалів, з яких будують дорогу, шляхопроводи та пішоходні переходи. 

Джандан Тюмер, керівник проекту 

- Основний бетон 26 см. 18 см теж бетон. 30 см цементу. І 30 см стабілізація грунту. Виходить 1,04 – це основа.

Ремонти та будівництво доріг стали можливими завдяки функціонуванню Дорожнього фонду, створеного у 2018 році.  Раніше акцизний податок йшов до загального фонду держбюджету. Тепер – виключно на дороги. Це дозволило розгорнути масштабні роботи по всій країні. 

Володимир Омелян, Міністр інфраструктури України

- Ми бачимо, що ця робота буде тривати. І ми розуміємо, що ця історія надовго. Ніхто не зможе скасувати дорожній фонд. Нам є, що відбудовувати, нам є, що будувати нове. І як ми сьогодні стоїмо на цій розв'язці. Це проект з нуля. І він реально тішить, бо цей міст, який буде служити людям 50-100 і більше років.

Після двох днів перебування на Полтавщині Міністр поставив високу оцінку роботі Служби автомобільних доріг Полтавщини, яка опікується дорогами державного значення.

Володимир Омелян, Міністр інфраструктури України

- Я приємно вражений підходом. Дійсно, відчувається господар, який дбає про дорожню інфраструктуру Полтавщини. Безумовно, ми не можемо за день чи за рік змінити все, що не робилося десятиліттями. Але ми бачимо позитивні зміни та дуже багато техніки, яка латає, рівняє, будує, і це тішить.

За три останні роки в області суцільно було відремонтовано близько 220 км автошляхів державного значення. Це більше, ніж за останнє десятиліття.

Стрічка новин