У Полтавському дендропарку випустили на водойму лебедів та качок

Охочих подивитися на таке дійство виявилося багато. Нагадаємо, зимують пернаті у Ковалівському розпліднику. Щовесни птахів знову повертають у природу. Як це було цього разу, бачила Марина Покшіна.

Біля центрального входу в дендропарк зібралися полтавці. Усі вони прийшли подивитися, як на водойму повертають лебедів і качок. Люди дістали з дерев'яних кліток птахів, і на руках понесли їх до ставка. Біля пернатих юрбиться дітвора. Під загальний захват лебедів випускають.

Один з постійних учасників такого заходу в дендропарку – полтавець Денис Поліщук. Чоловік говорить: відпочинок з лебедями люди дуже люблять. З кожним роком відвідувачів стає все більше. 

Денис Поліщук, полтавець

- Бачите: люди приходять подивитися, як це дійство проходить, це по-перше, а так людям приємно, що в нашому місті є така зона відпочинку, як дендропарк, де полтавці проводять свій час влітку, навесні, восени.

  Оксана Деркач також кожного року випускає навесні та забирає лебедів на зиму. Вона говорить, що це місце і так відоме полтавцям. Проте, хотілося б, щоб ще більше людей відпочивало тут.

Оксана Деркач, полтавка

- Популяризувати можна за рахунок того, щоб більше людей хотіли щось тут побачити, а лебеді, звичайно, вони прикрашають.

Серед любителів відпочинку на природі – Оксана Ясько. Жінка ділиться: не могла пропустити сьогоднішнє дійство. Тому разом з дітками прийшли подивитися на повернення птахів на водойму.

Оксана Ясько, полтавка

- Тут природа, тут гарне дуже місце, екологічно-чисте. Тут багато різних рослин, на них можна подивитися, полюбуватися, відпочити, провести гарно з сім'єю час, влаштувати пікнік і подивитися на лебедів – дуже гарно проведений час.

Директор дендропарку Михайло Шлафер говорить: в попередні роки птахів на водойму повертали значно пізніше.

Михайло Шлафер, директор дендропарку

- Птахи, які живуть у природі, доцільно, коли є відкрита вода. Цього року крига зійшла рано, тому ми вважаємо за доцільне не тягнути далі та їх випустили, як можливо раніше.

Птахи попливли, хто куди. А одна з качок одразу знайшла собі їжу. Вона впіймала жабу. Щодо харчування пернатих, то працівники дендропарку закликають полтавців не годувати їх хлібом. Від нього у птахів пухне стравохід і це може призвести до смерті.

Стрічка новин