Перша домедична допомога чотирилапим

Такий семінар безкоштовно пройшов у Полтаві. Його учасникам досвідчені ветеринари розповіли, що ж робити при політравмах у собак. Вчилася надавати допомогу і наша Юлія Хаврель.

Ось так, на прикладах, ветеринари розповіли власникам собак про домедичну допомогу тваринам. Такий безкоштовний семінар у нашому місті проводиться вперше. 

Анна Кондра, організатор заходу 

- Щоденно стикаючись з тим, що собаки то тікають, то потрапляють під машину, то, бавлячись з іншою собакою, тварина травмується, і власники не знають, що робити, як надати допомогу, не нашкодивши. Тому що перше правило, як і у медицині, – не нашкодь.

- Рівно навпроти ліктя, з будь-якої сторони, там знаходиться серце.

На заняття разом зі своєю собакою Нікою прийшла Юлія Явір. 

Юлія Явір, учасниця семінару 

- Дуже цікавий семінар, і по практиці дуже цікавий, тому що я, як волонтер, дуже часто стикаюся саме з політравмами через те, що багато тварин страждають від дорожньо-транспортних пригод. Дуже цікаві моменти, які я застосовувала б у майбутньому на практиці.

Крім теоретичної та практичної частин, організатори семінару нагадали усім присутним про те, що на Полтавщині діє база донорів для тварин. 

Людмила Хоменко, волонтер, одна із засновників донорської бази  

- Ми дуже просимо долучати своїх собак, не боятися. Ця процедура забору крові не є шкідливою для тварини, навіть краще. Вона ніяк на здоров'я тварини не відображається, але кров може врятувати життя іншої тварини.

Семінари на тему домедичної допомоги тваринам планують проводити і надалі. За словами організатора Анни Кондри, такі знання власникам собак необхідні, адже швидка допомога для тварин зараз існує тільки у Києві.

Стрічка новин