Нове покоління журналістів

У Полтаві провели перший обласний форум «Молодіжна медіаплатформа Полтавщини». Захід приурочили святкуванню десятиліття зразкового художнього колективу гуртка «Юний журналіст», що діє при Полтавському обласному центрі естетичного виховання учнівської молоді.

Учасники форуму – юні майбутні медійники з Полтави та різних куточків області. Це – вихованці гуртків журналістської майстерності. Всього вісімдесят хлопців й дівчат. Почали гімном журналістів. Далі – вітання, лекції, тренінги, майстер-класи. Голова Полтавського осередку НСЖУ нагадує дітям: для кореспондента вміти красиво писати – замало.

Євген Лопушинський, голова Полтавської обласної організації НСЖУ

- Журналістика – це вміння відрізняти справжні факти від "фейків", вміння аналізувати, мислити, піддавати все сумніву і потім доносити до читача, глядача, слухача об’єктивну картину того, що власне відбувається.

Вони мріють стати гідними спеціалістами в медіа сфері. Й вже «набивають руку». Вихованці полтавського гуртка видають власну газету «ОЦЕВУМ times», пишуть для свого сайту. Олеся дивиться новини щодня й вже знається на загальноприйнятих журналістських стандартах.

Олеся Бредун, вихованка гуртка «Юний журналіст»

- Журналіст повинен дотримуватися нейтральності. Свої думки він не повинен висловлювати, він повинен висвітлювати ті новини, які він бачить своїми очима.

На форум у якості спікерів та тренерів запросили журналістів полтавських видань, а також фахівців, так чи інакше пов’язаних із засобами масової інформації. 

Ірина Синягівська, керівник зразкового художнього колективу гуртка «Юний журналіст»

- Це і працівники Національної поліції, це і центр самооборони «Скіф», це і громадське об’єднання перекладачів жестової мови «Міст», ГО «Твоя відповідальність», тобто всі люди, з якими ми працювали, з якими налагодили співпрацю протягом десяти років, ми вирішили їх запросити, поглибити свої знання.

Ще одна мета заходу – закріпити дружні стосунки між потенційними репортерами та ведучими.

Стрічка новин