На Полтавщині триває підготовка до свята "Дивоцвіт Лесиного гаю"

На Полтавщині триває підготовка до свята "Дивоцвіт Лесиного гаю"

У Гадячі щорічно з 1989 року проводять це обласне літературно-мистецьке свято.

Гадяцький край пов’язаний з багатьма сторінками української історії та культури. З особливою любов’ю гадячани ставляться до Лесі Українки, яку по праву вважають своєю землячкою.

Протягом 1883-1906 років вона більше 10 років, переважно влітку, приїздила до Гадяча. Тут, у краю «лагідної краси», вона жила і писала свої твори, серед яких «Забута тінь», «На руїнах», «В катакомбах» та ін. 1898 року Олена Пчілка побудувала тут будинок, де на березі Псла в Зеленому Гаю, серед столітніх дубів любила відпочивати Леся.

І саме тут, на батьківщині славного роду, щорічно з 1989 року проводиться обласне літературно-мистецьке свято «Дивоцвіт Лесиного гаю», повідомили у відділі культури Гадяцької РДА.

Не стане винятком і 2019 рік. Протягом всього літературно- мистецького свята будуть працювати дві сцени: мала ( в урочищі «Лесин гай» та велика ( на березі Псла), на яких відбудуться виступи-привітання організаторів свята, гостей, представників влади, органів місцевого самоврядування, літературні читання, виступи дитячих театрів, вручення премії Олени Пчілки Національного видавництва «Веселка», театралізована тематична частина, творчий фестиваль аматорських колективів району, звітний театралізований концерт Гадяцького коледжу культури і мистецтв ім. І.П.Котляревського, фестиваль молодіжних творчих колективів з Гадяча та сусідніх регіонів, виступ професійного театру та сучасних гуртів.

Окрасою свята стануть живі скульптури літературних героїв з творів Олени Пчілки, Лесі Українки, фотозони за їх участю. На території літературно-мистецького свята будуть працювати велика кількість дитячих атракціонів, виставка-презентація творчих робіт переможців конкурсу, присвячених 170-річчю від дня народження Олени Пчілки.

Стрічка новин