У Полтаві пройшов Форум сталої міської стабільності

Захід організували комунальна організація "Інститут розвитку міста" Полтавської міської ради спільно з проектом "Інтегрований розвиток міст в Україні". До участі в ньому запросили представників міської влади, перевізників, представників транспортного бізнесу, управлінь дорожнього господарства, поліції та пересічних полтавців, які насамперед користуються громадським транспортом.

Робота над планом сталої мобільності Полтави тривала понад рік і здійснювалася разом з розробкою Концепції Інтегрованого розвитку«Полтава 2030». Основну увагу розробники приділили саме питанням доступності, комфортності транспортної інфраструктури, аби зробити місто над Ворсклою більш зручним та комфортним для його мешканців. Особливістю проекту є те, що планування сталої міської мобільності для Полтави розробляли самі городяни, надсилаючи  власні пропозиції. Адже саме вони щодня  користуються міською інфраструктурою  пересуваючись містом на власних авто, велосипедом чи громадським транспортом. На актуальності та важливості такого проекту наголосив і секретар Полтавської міської ради Олександр Шамота. Адже це чудова можливість місцевій громаді безпосередньо прийняти участь у плануванні транспортної інфрастуктури. 

Олександр Шамота, секретар Полтавської міської ради

- Це важливий проект з точки зору того, що це можливість громаді самостійно визначатись з тих чи інших питань транспортної інфраструктури . І не конкретно ми говоримо про маршрути громадського транспорту а загалом системи пересування містом. Тут враховані питання парковки в мікрорайонах, дуже гарна схема стосовно концентрації робочих місць, що дає нам розуміння більш важливих маршрутів в будні дні, концентрації місць відпочинку полтавців, що також дає можливість формування маршрутів у вихідні дні. Цей документ є достатньо фундаментальним, і я впевнений в тому, що завдяки таким проектам, які вже реалізовує GIZ ми зможемо зробити місто значно кращим для його мешканців.

У всьому світі туризм приносить надзвичайно великі надходження до місцевих бюджетів. Останнім часом місцева влада робить чимало для підвищення туристичної привабливості міста над Ворсклою. І саме План сталої міської мобільності має суттєво посприяти тому, аби Полтаву відвідало ще більше гостей. 

Олександр Шамота, секретар Полтавської міської ради

- В цьому плані врахована транспортна мережа, доставка до основних історично привабливих місць для туристів, можливість комфортно доїхати від автомобільних, залізничних вокзалів, до місць які б цікавили туристів - якщо ми говоримо про спорт, культурний та інші види туризму.

В розробці Плану сталої міської мобільності на першому плані завжди повинна бути людина, саме для неї потрібно будувати міста, їх транспортну інфраструктуру. Ці проекти стають все більш популярними в Європі, чимало міст вже прийняли такі плани - наголосив ключовий експерт проекту Марцин Волек. Він навів приклад Бремена, яке отримало нагороду як місто з найкращою міською мобільністю. Німці сконцентрувались на комфортності пересування городян пішки, або на велосипеді. 

Марцин Волек, ключовий експерт проекту «План сталої мобільності для міст Житомира та Полтави» 

- Звичайно план фокусується на аспектах транспорту і мобільності, але включає також багато інших питань... і ми також під розумінням громадський транспорт розуміємо такі поняття як пересування на велосипеді, пішки, все, що стосується мобільності.

Тож влада Полтави серйозно налаштована на реалізацію Плану сталої міської мобільності, а це в свою чергу дасть можливість залучення значних іноземних інвестицій, зокрема і від Європейського банку. 

Стрічка новин