У Полтаві вперше провели інклюзивний бал

Його приурочили до Всесвітнього дня людей з синдромом Дауна. Назва заходу – відповідна – «Сонячний бал». Організатором виступив благодійний фонд «Карітас Полтава». Участь у святі взяли 10 «сонячних» дітей. Були на заході і наші журналісти.

П'ятирічна Марія Кононенко цього дня справжня принцеса балу. Вона, не зважаючи на свій діагноз - синдром Дауна, разом з такими же дітками танцювала та дарувала тепло всім присутнім. 

Марина Кононенко, мати дитини з синдромом Дауна 

- Вона дуже хороша сонячна дівчинка. Ми у гурток танцювальний ходимо «Дзвіночок». Ходимо в звичайний дитячий садочок, в міському реабілітаційному центрі займаємось. Маша дуже артистисчна. Вона дуже любить танцювати. Вона дуже музична. Забула сказати, ми ще на музику почали ходити. Взагалі, наші сонячні  дітки дуже творчі і тому цей напрямок нам потрібно розвивати. 

В якості гостя на бал завітав Дмитро Косенко. Хлопець студент художньо-промислового коледжу Полтавського технічного університету. 

Наталя Косенко, мати дитини з синдромом Дауна 

- Він навчався в спеціальній Лубенській школі, закінчив музичну школу по класу фортепіано, закінчив художню школу, є призером міжнародних олімпіад по плаванню. Має персональні виставки у Лубенській галереї. Зараз його робота у Миргородському будинку культури. 

Такий «Сонячний бал» для дітей з синдромом Дауна у Полтаві проводиться вперше. Сюди завітали сонячні діти не тільки з нашого міста, а й з інших областей України. 

Володимир Раковецький, директор БФ «Карітас Полтава»

- Саме сьогоднішній благодійний бал є метою для того, щоб привернути увагу нашого суспільства, наших містян і показати ті таланти , які наші діти мають. 

Говорити про сумне на святі не хотілось. Проте, за словами Марини Кононенко, дітей з синдромом Дауна не завжди приймають у суспільстві. 

Марина Кононенко, мати дитини з синдромом Дауна 

- В радянські часи були певні стереотипи, вони ще аукуються і нам доводиться зараз з ними боротися, щоб суспільство приймало наших дітей. Оточуючим шкоди немає, тільки користь. 

Стрічка новин