«У пошуках книжкових скарбів»

Так назвали гру-квест для дітей. Відбулася вона у Полтавській обласній бібліотеці ім.Панаса Мирного. Приурочили її відкриттю Тижня дитячого читання. Семиденний захід організований для учнів полтавських шкіл. Під час нього шестикласники виконували цікаві завдання та шукали «скарби». 

Захід починається з розподілу дітей на дві команди та визначення командирів. Ведуча гри-квесту дає школярам стрічки двох кольорів. Капітани в'яжуть їх учасникам. Сьогодні участь у заході беруть учні 39 школи. Одна з них – Анна Іванченко. Дівчинка ділиться: з дитинства любить читати книги.  

Анна Іванченко, учасниця гри-квесту

- Мені дуже подобається ходити в бібліотеку, тому що бібліотека – це джерело знань. У цій бібліотеці дуже багато цікавих книжок і найбільше мені подобається, напевно, пригодницька література, тому що дуже захоплюючий в ній сюжет і від неї не можливо відірватися.

Починається гра-квест «У пошуках книжкових скарбів» із проходження бібліотечних локацій та пошуком «ключів» від скрині. Перша з них «Бібліографічна». 

- Так, тут шукайте скриню за номером 18. У цій скрині ви маєте знайти завдання, шукайте.

Наступний етап змагань – «Літературознавчий». Під час нього діти відгадували загадки за вивченими творами у школі.

- Ця книга буде ключем, у ній ви знайдете літери, з них треба скласти вислів, щоб дізнатися, де захований ваш ключ.

Відмінно упоравшись і з цим завданням, діти прямують далі. З ними завжди поруч їх класний керівник Вікторія Проскурня. Педагог ділиться: діти з її класу майже всі люблять читати. Тому із задоволенням прийшли в бібліотеку на захід. 

Вікторія Проскурня, класний керівник 6-Б класу школи №39

- Ми вирішили не просто, скажімо так, останні дні перед канікулами провести, не просто відпочити, а ще й щось цікаве дізнатися. І це дійсно маємо на меті, щоб вони ще краще один з одним спілкувалися. Квест – це якраз те, що потрібне, для того, щоб вони краще спілкувалися один з одним.

Пройшовши усі локації, гра-квест закінчується. Діти не лише з успіхом відшукали у бібліотеці всі ключі від «скрині», а й ознайомилися із структурними підрозділами та їх роботою, дізналися, як виглядає електронний каталог та виконали всі завдання гри-квесту. Далі протягом тижня кожного дня для дітей будуть проходити заходи в рамках Тижня читання.

Наталія Піскун, заст. директора Полтавської обл. бібліотеки для дітей ім. Панаса Мирного

- Цього року буде кожен день тижня тематичним, тобто, присвячений кожній окремій темі. Наприклад, це «Поетичний понеділок», «Пізнавальний вівторок», «Казкова середа», «Театральний четвер» і «Пригодницько-мультяшна п'ятниця».

Бібліотекарі обіцяють: буде безліч розваг, зустрічей з письменниками рідного краю та театралізації. Марина Покшіна, Ігор Лук'яненко, телеканал «Центральний».

Стрічка новин